La La Land sa pridáva do siene slávy! Aké iné 2 filmy získali 14 nominácii na Oscara?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste ešte stále nevideli včerajšie nominácie na Oscarov, ihneď to napravte. O našich typoch na víťazov a o filmoch, ktoré neboli nominované a my sme z toho sklamaní, pripravujeme samostatný článok. Dnes sa pozrime na to, čo dosiahol neuveriteľne ospevovaný film La La Land. Muzikál od mladého režiséra Damiena Chazelle ide cez mŕtvoly, a aj keď nevidíme 100% hodnotenia u kritikov, ocenenia má v hrsti. Na Zlatých Glóbusoch bol predsa nominovaný 7 krát, a všetko z toho premenil na výhry. Predposledný počin Damiena Chazelle, Whiplash, vyhral troch Oscarov, pričom bol 5 krát nominovaný. Nebolo teda prekvapením, že bude La La Land nominovaný v pár kategóriach. Ale to čo sa stalo, asi nikto nečakal.

La La Land
zdroj: facebook.com

La La Land a sieň slávy

La La Land bol nominovaný celkom 14 krát. A to sa doposiaľ podarilo iba dvom filmom, v celej histórii Oscarov. V sieni slávy si na La La Land počkal film All About Eve od Josepha L. Mankiewicza, a celosvetovo známy Titanic, od Jamesa Camerona. Je nám jasné, že premeniť všetky tieto nominácie je nemožné. Už len z toho dôvodu, že v kategórii Best Original Song je nominovaný hneď 2 krát. Všetky nominácie ktoré La La Land dostal:

 1. Najlepší film
 2. Herec v hlavnej úlohe
 3. Herečka v hlavnej úlohe
 4. Kamera
 5. Kostýmy
 6. Réžia
 7. Strih
 8. Najlepšia pieseň (City of Stars)
 9. Najlepšia pieseň (Audition „The Fools Who Dream“)
 10. Hudba
 11. Výprava
 12. Strih Zvuku
 13. Mix Zvuku
 14. Originálny scenár
La La Land
Zdroj: superprime.com

Úžasné, nie? Zatiaľ čo ide aj o dosť technické kategórie, La La Land bol nominovaný aj v tých najväčších. Premeniť aspoň pár z nich, by bol obrovský úspech. Dúfajme teda, že v počte Oscarov pokorí aspoň minuloročný Mad Max: The Fury Road. Boli by sme veľmi radi, keby La La Land vyhral aspoň jednu nomináciu z „veľkej 5“. A to Najlepší film, Najlepší Herec, Najlepšia Herečka, Originálny scenár, a réžia. Držíme palce.

Pokiaľ ste nevideli našu recenziu na tento film, a náš pohľad na tento film ako na umenie, napravte to. A ja mám práve chuť, ísť na La La Land do kina už po štvrtý krát.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -