Ako sa pripravovala a natáčala otváracia scéna filmu La La Land? Pozrite sa na to!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už tento týždeň tu máme Oscary. Jedným z najväčších favoritov na sošky je samozrejme muzikál La La Land, ktorý dostal neuveriteľných 14 nominácii! To dokázali celkovo iba 2 iné filmy, a jedným z nich je legendárny Titanic. Tento film spôsobil celosvetový neutíchajúci ošiaľ, ktorý trvá dodnes a po Oscaroch o ňom budeme pravdepodobne počuť ešte viac. La La Land prináša priam neuveriteľné spojenie hudby, kamery a bezchybnej réžie. O tom svedčí hneď prvá scéna filmu, na ktorú sa prosto nedá zabudnúť. Pieseň “Another Day of Sun”, bezchybná choreografia tanečníkov a kamera vždy na pravom mieste. Za týmto všetkým však stojí veľká drina.

otváracia scéna filmu La La Land

Portál USA TODAY poskytol krásny pohľad na to, ako sa táto gigantická scéna pripravovala. Samozrejme, tanečníci nemohli nacvičovať na danom mieste, kde sa scéna reálne natáčala, a tak im postačilo parkovisko v Los Angeles! Herci si precvičovali tanec, ktorý neskôr predviedli na diaľnici a boli pri tom taktiež natáčaní. Celá skúška sa natáčala na režisérov iPhone aby Damien vedel, čo pozmeniť a ako bude asi scéna vyzerať. Video je naozaj zaujímavé a dáva nám úplne iný uhol pohľadu na túto scénu.

Na videu priloženom nižšie už môžete vidieť kúsok z natáčania reálnej scény. Natáčalo sa na diaľnici v Los Angeles, ktorú si Damien nechal na 2 dni uzavrieť. Ako sa sám vyjadril, bez mesiacov skúšania na parkovisku by túto scénu nikdy nenatočili. Povedal aj, že točenie na ostro bolo oveľa ťažšie kvôli nerovnej ceste, obrovskej kamere na žeriave (oproti iPhonu naozaj rozdiel) a veľkému teplu v auguste. Scéna nakoniec dopadla presne tak ako chceli a to je priam bezchybne.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah