Na predaj je Lamborghini, ktoré rozbil nadrogovaný DiCaprio vo filme Vlk z Wall Street

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Môžete sa stať Jordanom Belfortom

Film Vlk z Wall Street režiséra Martina Scorseseho je podľa kritikov aj divákov jedným z najšpičkovejších filmov z finančníckeho prostredia. Je plný kultových scén a hlášok, ktoré každého pobavia. Okrem iného však ide o skutočne kvalitný počin, ktorý vyniká svojím scenárom a úžasnými hereckými výkonmi, najmä od protagonistu, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio. Teraz sa doňho môžete vžiť, pretože dôležitá kulisa z filmu, ktorú rozbil samotný herec, je dostupná na predaj v Dubaji.

Okrem DiCapria sa v snímke z roku 2013 objavili aj mená ako Jonah Hill, Matthew McConaughey a Margot Robbie. Príbeh sa zameral na skutočné udalosti okolo burzového makléra z Wall Street Jordana Belforta, jeho extravagantný životný štýl a finančné plány, ktoré ho neskôr dobehli.

Určite si spomínate na scénu, v ktorej sa Leonardo DiCaprio ako Jordan Belfort posilnený drogami a alkoholom doslova plazí k Lamborghini Countach. A keď sa k nemu konečne doplazí a vyšplhá sa za volant, následne s ním absolvuje chaotickú jazdu plnú menších búračiek.

Lamborghini Countach z filmu Vlk z Wall Street je model z roku 1989 a jeden zo 658 kusov vyrobených v edícii 25. výročia Countachu. Tento automobil skutočne využili pri nakrúcaní scén s nárazmi do iných vozidiel, do poštovej schránky alebo cedule pri ceste. Zaujímavosťou je, že tieto nárazy nespôsobili príliš dramatické poškodenie, preto Martin Scorsese nariadil mimo scénu ho ešte viac zdemolovať. A v takom stave zostalo od natáčania až doteraz.

startstopbanner

K autu aj originálny merch

Poničený Countach sa bude predávať 25. novembra cez aukčnú spoločnosť Bonhams v Dubaji. Jeho cena je odhadovaná na 1,5 až 2 milióny amerických dolárov. Víťaz dražby k nemu dostane kostým, v ktorom sa DiCaprio plazil k autu, režisérsku stoličku a klapku podpísanú od Scorseseho, Robbie a DiCapria, dve originálne mikiny a dve DVD s filmom Vlk z Wall Street.

Tento Countach sa vo výslednom strihu filmu objavil na presne 3 minúty a 11 sekúnd. Pravdepodobne už nebude nikdy opravený, svoj domov nájde skôr u filmového než automobilového fanúšika. Inak povedané, kupcu nebude až tak zaujímať, že ide o Lamborghini, ale že ide o „toLamborghini, ktoré šoféroval nadrogovaný DiCaprio.

Film zarobil v kinách 406,9 milióna dolárov, čím sa stal Scorseseho najlepšie zarábajúcou snímkou. Vlk z Wall Street získal päť nominácií na Oscara a dve nominácie na Zlatý glóbus. Zapísal sa tiež do Guinessovej knihy rekordov v počte nadávok v jednom filme.

Martin Scorsese a Leondardo DiCaprio majú v kinách nový spoločný film. Vrahovia mesiaca kvetov sa aktuálne premietajú po celom Slovensku.

Zdroj: startstop.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -