Lando sa oficiálne vracia do Epizódy IX! Nahradí princeznú Leiu?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Lando sa oficiálne vracia do Epizódy IX!

Táto Star Wars debata tu bola už od roku 2015. Disney priniesol dlhoočakávané pokračovanie milovanej Skywalkerovej ságy a fanúšikovia si rovno našli dôvod na nadávanie. Lákali nás totiž na návrat hlavných hrdinov originálnej trilógie, no očividne na jedného zabudli. Postavu Landa Calrisiana sme totižto v nových pokračovaniach vôbec nevideli, čo sa mnohým nepáčilo.

Ťakžko debatovať, či vlastne Lando patrí do pôvodnej skupinky, predsa len sa o ňom často ako členovi moc nehovorí. Avšak nepochybne patril medzi najväčšie postavy v celom príbehu a rozhodne aj medzi najväčších hrdinov galaxie. Avšak vyzerá to tak, že jeho hrdinské činy bude galaxia ešte potrebovať, keďže herec Billy Dee Williams sa konečne oficiálne vráti ako Lando Calrisian do pripravovanej Star Wars epizódy IX.

star wars lando calrisian
Lando sa predsalen ukáže v nových Star Wars pokračovaniach; Zdroj: marvelll.fr

Ide teda o druhý veľký casting za posledné dni. Prvým veľkým oznámením bolo obsadenie herečky Keri Russell. Kedže sa ohlásilo takto skoro, teda ešte pred tým, ako sa film začne oficiálne natáčať, je jasné, že pôjde o veľkú postavu. V rovnakom prípade to teda bude platiť aj pre Williamsa, nášho milovaného Landa. Akú rolu by ale mohol vo filme mať? Nuž, jediná čo nás napadá je asi taká, že prevezme po princeznej Lei úlohu generála Odboja.

Tá sa pochopiteľne do záverečnej epizódy nevráti, keďže jej predstaviteľka Carrie Fisher tragicky umrela počas jej letu späť do Los Angeles. Síce sa teda v predošlých filmoch ako budúci vodca Odboja buduje Poe Dameron, predsa len by bolo lepšie vidieť v tejto pozícii skutočnú legendu – teda Landa. Každopádne, ide o krásnu castingovú novinku, o ktorej si už mnohí z nás mysleli, že sa nestane. Vyzerá to teda tak, že ukončenie Skywalkerovej ságy bude presne tou oslavou Star Wars, na ktorú nás režisér J.J. Abrams pripravuje.

Tešíte sa na Landov návrat do Epizódy IX? Chýbal vám v predošlých dieloch? Akú rolu podľa vás vo filme dostane? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -