Na svadbe v horách sa môže stať čokoľvek | Láska hory prenáša RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Láska hory prenáša RECENZIA – S československými romantickými komédiami sa tento rok roztrhlo vrece. Niet sa ale čomu čudovať, keďže je tento žáner medzi divákmi na Slovensku veľmi obľúbený. Najnovším príspevkom, ktorý síce vyšiel už koncom jari, je zimná novinka Láska hory prenáša. Projekt, ktorý nás zaviedol do Tatier uprostred zimnej sezóny, kde sa okrem toho konala ešte jedna veľká svadba. Ani tá sa však nezaobišla bez ťažkostí.

Film je celovečerným režijným debutom režiséra a scenáristu Jakuba Machalu, ktorý spolupracoval taktiež aj na scenári. Na snímke pracovalo mnoho Čechov aj Slovákov. Čo sa týka hereckého obsadenia, to bolo nasledujúce: Anna FialováMarek LamboraNatalia GermaniRichard StankeNoël CzuczorCsongor KassaiLenka KrobotováMatej LandlBroňa KováčikováĽudmila SwanováMatej Struhár alebo Lukáš Příkazký.

Láska hory prenáša
Zdroj: cine-max.sk

Láska hory prenáša RECENZIA

Alex mala mať perfektnú svadbu uprostred hôr. Od začiatku však nič nejde podľa plánu. V svadobné ráno totiž nikto nevie, kde sa nachádza ženích, bez ktorého sa, samozrejme, svadba nemôže konať. Alex sa ho snaží preto za každú cenu nájsť. Nikto jej to ale neuľahčuje. A tým myslím jej jemne neurotickú matku, ktorá chce mať všetko perfektné, otčima, ktorý sa snaží vyriešiť záhadný zločin, či jej biologického otca, ktorý je ešte aj majiteľom hotela, v ktorom sa svadba koná.

Ten je ale aj dôvodom, prečo sa ženích stratil. Spolu totiž noc predtým zapíjali blížiacu sa svadbu. Tento chaos v hoteli využíva vo svoj prospech mladý a sympatický inštruktor lyžovania. Ten sa púšťa do prípravy veľkolepého rande, ktorým chce ohúriť najkrajšiu ženu v hoteli. Na pomoc si prizve hotelovú hostku, s ktorou sa počas jej pobytu zoznámil, pri čom mu ona s jemnou neochotou pomôže toto veľkolepé rande pripraviť.

Láska hory prenáša
Zdroj: cine-max.sk

Viac než len tradičná „evitovka“

Film určite zaujme svojim netradičným spôsobom rozprávania príbehu. Ten totiž ukázali a vyrozprávali z pohľadu troch postáv, pričom sa po každom príbehu vrátime vždy do minulosti a prežijeme si tú istú pasáž z iného pohľadu. Dodávalo to filmu zaujímavosť a akési očakávanie toho, čo nám ďalšia postava zo svojej perspektívy odhalí. Pekne to ešte doplnili aj dobrou kamerou a jej prechodmi, či aj skvelým strihom.

Čo sa týka hereckých výkonov, tie boli zväčša priemerné. Pre takýto typ filmov (romantické komédie) to úplne stačilo. Samotné postavy to mali ale podobne. Niektoré však boli napísané o čosi lepšie a zaujímavejšie ako ostatné. Pozitívom pri postavách bolo to, že aj napriek ich veľkému počtu sa dalo vo filme orientovať v poriadku a po chvíľke ste si zapamätali, aký je medzi jednotlivými účastníkmi aj neúčastníkmi svadby vzťah.

Láska hory prenáša
Zdroj: cine-max.sk

Viac detektívka ako komédia?

Zhruba do polovice alebo do druhej tretiny filmu postavy riešili jednu veľkú otázku – kde je ženích. Okolo toho sa točili všetky ostatné príbehy, pričom niektoré postavy to ovplyvňovalo viac ako iné. Tieto prvky detektívneho žánru sú veľmi príjemným osviežením inak priamočiareho romantického žánru. Vo filme zároveň funguje perfektne, čo znamená, že divák naozaj s napätím čaká, kde sa ten toľkokrát spomínaný ženách nachádza.

Čo sa týka komediálnych prvkov, tie nie vždy a vo všetkom fungovali. Zaujímavé je ale to, že problémy nemali isté aspekty, ale postavy. Niektoré postavy totiž mali zlé napísané vtipy, ktoré možno pár ľudí pobavili, ale určite nie väčšinu. Ale, na druhú stranu, boli tam aj postavy, ktorých hlášky a vtipné scény boli napísané viac než dobre. A hlavne fungovali vo všetkých prípadoch. Komediálna stránka teda bola dosť nevyvážená a vždy to záležalo na postavách.

Láska hory prenáša
Zdroj: cine-max.sk

Láska hory prenáša RECENZIA – Zhrnutie

Láska hory prenáša je ďalšou československou romantickou komédiou, ktorá ale vyniká atypickým rozprávaním príbehu, skvelými strihmi a peknou kamerou. Na dej sa pozeráme z pohľadu troch postáv, pričom sa nám tak vďaka tomu vykresľuje zaujímavý príbeh plný postáv. Ten vďaka tomu pôsobí zamotane a hodnú časť snímku nevieme, čo sa deje s jednou z hlavných postáv, čo je ale pre film dobrým elementom. Veľká časť projektu preto pôsobí ako taká ľahká detektívka.

Herecké výkony boli taký dobrý priemer, čo bolo ale pre tieto postavy a žáner úplne postačujúce. Film bol síce hlavne romantickou komédiou, no tá komediálna časť mala menšie problémy. Niektorým postavám totiž vtipy veľmi nevychádzali, avšak kontrastovali im postavy, ktoré mali vždy humorné scény. Napriek tomu všetkému ide o príjemnú romantickú komédiu/detektívku, ktorá okrem iného ukázala aj nádherné scenérie z našej krajiny. Za to všetko si teda zaslúži hodnotenie 7/10.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -