Americký remake úspešného zombie hororu Vlak do Pusanu dostal oficiálny názov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Last Train to New York je nový remake úspešného zombie hitu Vlak do Pusanu

Produkčná spoločnosť New Line Cinema nás pred nejakým časom prekvapila správou, že nakrútia remake juhokórejského zombie blockbusteru. Vlak do Pusanu (2016) ukázal divákom krvavú akciu s hordou nemŕtvych, čo sa teraz pokúsia napodobniť aj Američania. Pripravovaný horor nesie názov Last Train to New York a už podľa produkčného tímu vidíme, že tento kúsok by mohol zožať úspech.

Režisérom filmu je Timo Tjahjanto, ktorý stojí za vznikom akčného krimi trileru The Night Comes for Us od Netflixu. Na produkcii sa budú taktiež podieľať Gary Bauberman, ako aj hororový mág James Wan, ktorý už v minulosti spolupracoval s New Line Cinema na hororových klasikách Annabelle, Mníška a V zajatí démonov.

Vlak do Pusanu
Zdroj: bloody-disgusting.com

Originálny Vlak do Pusanu (2016) nakrútil režisér Yeon SangHo, úspešnú premiéru si odbil na filmovom festivale v Cannes. Príbeh je zameraný na otca, jeho dcéru a niekoľkých cestujúcich v rýchlostnom vlaku na trase Soul – Pusan. V rovnakom čase nastala zombie invázia, ktorá sa nevyhla ani vlaku. Film sa dočkal nielen lokálneho, ale aj celosvetového úspechu. Preto v roku 2020 vzniklo nepriame pokračovanie Vlak do Pusanu 2 (Peninsula), ktoré síce nebolo tak kvalitné a úspešné, no pozerať sa dalo.

Fanúšikovia sa búria

Remake je síce v dobrých rukách, no fanúšikovia originálu aj napriek tomu vyjadrili svoju nespokojnosť. Na sociálnej sieti Twitter vyjadrili pobúrenie, ktoré je cielené k skutočnosti, prečo prerábka vôbec vzniká.

Ako naznačil aj režisér oscarovej snímky Parazit tiež juhokórejskej Joon Ho Bong, Američania jednoducho nevedia čítať titulky. A nám neostáva nič iné, ako s fanúšikmi a režisérom súhlasiť. Plánovaný dátum vydania zatiaľ nepoznáme a ani nevieme, či ho vôbec poznať chceme. Šancu mu samozrejme dáme.

Zaradí sa remake Last Train to New York medzi úspešné filmové výtvory alebo uvidíme len priemer? Názor nám nezabudni napísať dole do komentára.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -