Po Ariel čiernej pleti Disney obsadilo Latino Snehulienku. Hranú verziu stvárni herečka kolumbijského pôvodu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Disney aj naďalej pokračuje v šnúre odvážnych, pre fanúšikov kontroverzných obsadení. Prvú vlnu kritiky si odniesla hraná verzia Malej morskej víly, ktorej nakrúcanie prebieha v týchto momentoch. Do úlohy morskej panny Ariel bola obsadená afroamerická herečka a speváčka Halle Bailey. Ako by im jedna kontroverzia nestačila, najnovšie prichádza Latino Snehulienka.

Latino Snehulienka kolumbijského pôvodu

Ďalšiu hranú adaptáciu očakáva klasický príbeh Snehulienka a sedem trpaslíkov, teda prvý celovečerný animovaný film z dielne Walta Disneyho. O réžiu sa postará Marc Webb, ktorý má na konte úspešné snímky ako 500 dní so Summer alebo sériu The Amazing Spider-Man. V utorok štúdio oznámilo, ktorá herečka stvárni titulnú úlohu. Netrvalo dlho a internet zaplavili nenávistné komentáre voči ich rozhodnutiu.

Ansel Elgort a Rachel Zegler vo filme West Side Story
Ansel Elgort a Rachel Zegler vo filme West Side Story; Zdroj: collider.com

Našou novou Snehulienkou sa stane Rachel Zegler – herečka, speváčka a YouTuberka kolumbijského pôvodu. Jej debut uvidíme v muzikáli West Side Story od Stevena Spielberga, v ktorom stvárni hlavnú úlohu, Máriu Vasquezovú. Server Deadline informuje, že manažéri Disney boli ohromení jej výkonom vo filme West Side Story. Ten dorazí do slovenských kín v decembri, kedy potvrdí jej herecké kvality.

„Racheline mimoriadne hlasové schopnosti sú len začiatkom jej darov. Jej sila, inteligencia a optimizmus sa stanú neoddeliteľnou súčasťou znovuobjavenia radosti z tejto klasickej Disneyho rozprávky,“ uviedol režisér Webb v oficiálnom vyhlásení.

Pokožku si pre úlohu nevybieli

Ľudia na internete naopak vyjadrili svoju nespokojnosť. Tvrdia, že Snehulienka bola historicky vždy opisovaná s „tvárou bielou ako sneh“. Zároveň trvajú na tom, že príbeh je založený na nemeckej rozprávke. Zegler sa okrem veľkej radosti z obsadenia vyjadrila aj na margo svojich neprajníkov. V dnes už vymazanom príspevku napísala: „áno, som Snehulienka, a nie, pre túto úlohu si nevybielim pokožku,“.

Na Twitter tiež zdieľala jej stretnutie so Snehulienkou v Disney Worlde, či staré fotografie z divadelnej hry, v ktorej stvárnila malú morskú vílu Ariel. V roku 2017 napísala „chcem sa stať ozajstnou Disney princeznou,“, čo sa jej o niekoľko rokov neskôr naozaj splnilo. Uvidíme ju dokonca aj vo filme Shazam! Fury of the Gods, v ktorom stvárni zatiaľ neznámu úlohu. Všetko nasvedčuje tomu, že v Hollywoode rastie nová hviezda.

Animovaná klasika Snehulienka a sedem trpaslíkov vznikla v roku 1937 z nemeckého príbehu bratov Grimmovcov. Nové piesne pre hraný film napíšu Benj Pasek a Justin Paul, ktorí v minulosti pracovali na hitoch ako La La Land alebo Najväčší showman. Hlasové schopnosti Rachel Zegler sa tak budú určite hodiť. Produkcia má odštartovať niekedy v roku 2022.

Zaujímavý fakt na záver: Rachel získala úlohu vo filme West Side Story po porazení 30 000 ďalších mladých uchádzačiek. Ak v ňu verí režisér Steven Spielberg, veríme v ňu aj my.

Prekáža vám, že nová Snehulienka bude Latino pôvodu? Ak áno, vaše dôvody nám určite napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com, news.yahoo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -