Legendárny seriál Priatelia – Prečítajte si 20 zaujímavých faktov

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

 Seriál Priatelia

Jeden z najpopulárnejších seriálov, ktorý sa začal vysielať roku na jeseň 22.septembra 1994. Seriál Priatelia sa vysielal na NBC necelých desať rokov a veľa ľuďom táto relácia prirástla k srdcu. Dnes vám prinášame niekoľko faktov o tomto výnimočnom seriáli.

Ross režisérom, záhadne sa meniace čísla dverí a magnetická tabuľka

 1. Ross má 29 rokov tri roky.
 2. Ross taktiež režíroval 10 epizód seriálu Priatelia
 3. Chlapík menom Paul Swain zo štábu bol zodpovedný za magnetickú tabuľku v byte Chandlera.Friends Tabuľa
 4. Predtým než sa seriál Priatelia prvýkrát objavil na obrazovkách šli herci na večeru do Caeser’s Palace v Las Vegas, aby si mohli užiť posledné chvíle anonymity. Producent totiž vedel, že potom už nebudú môcť ísť nikam bez toho aby boli prenasledovaní médiami.
 5. Neskôr sa na to isté miesto vrátili a natočili opitú svadbu Rossa a Rachel.
 6. V titulkoch dielu „The one after Vegas“ mali všetci herci k menu pridané Arquette. Epizóda bola venovaná Courteney Cox a Davidovi Arquette k príležitosti ich sobáša.
 7. Ross a Rachel nemali byť hlavnou romancou seriálu. Ich dejová línia bola vyvinutá na základe chémie medzi Davidom Schwimmerom a Jennifer Aniston.
 8. Apartmán Moniky zmenil svoje číslo z 5 na 20. Tvorcovia seriálu totiž uznali, že byt ktorý je tak vysoko v panelákovom dome, by logicky nemal mať tak nízke číslo. A preto sa taktiež Chandlerov byt zmenil zo 4 na 19.Friends číslo dveri
 9. Šou sa pôvodne mala volať Insomnia Cafe. Následne to bolo premenované na Friends Like Us, potom Six od One a nakoniec názov, ktorý ostal – Friends.
 10. V prvej sérii dostávali herci za každú jednu epizódu 22 000 dolárov. Neskôr sa všetci rozhodli protestovať a odmietli hrať dokým nedostanú zvyčajnú plácu 100 000. Bolo to prvýkrát v histórii TV, čo sa niečo také stalo. Zabralo to :)

Milióny dolárov, objatia a gauč zo suterénu

 1. V poslednej sérii dostal každý herec milión dolárov za jednu epizódu.
 2. Lisa Kudrow (Phoebe) sa bála kačiek a neznášala hrať na gitare. Kvôli jej roli jej bola pridelená aj učiteľ gitary ale po niekoľkých akordoch to vzdala.
 3. Podľa prvého scenára mali Monica a Joey tvoriť pár.
 4. Natočiť jednu epizódu seriálu Priatelia trvalo priemerne 5 hodín.
 5. Veľký biely pes Joeyho  a Chandlera v skutočnosti patril Jennifer Anniston. Dostala ho od kamaráta ako darček pre šťastie, keď seriál začal.
 6. Herci mali pred začiatkom natáčania každého dielu jedno veľké objatie v kruhu.
 7. Scény boli natáčané pred reálnym publikom tvoreným z 300 fanúšikov. „Bolo to ako test, vidieť či materiál funguje, či vtipy sú dobré a sledujú to.“ -LeBlanc
 8. Obľúbená kaviareň hercov v skutočnosti neexistuje, no niektorí sa nechali inšpirovať a po svete tak môžeme nájsť niekoľko Central Perk kaviarní.seriál Priatelia centralperk
 9. Úvodná scéna s piesňou „I’ll be there for you“ od Rembrants bola natáčaná na pozemku štúdia Warner Bros. Veľa ľudí si však myslí, že vidia Pulitzerovu fontánu, ktorá sa nachádza v Central Parku mesta New York.
 10. Gauč z intra bol taktiež nájdený vo Warner Bros, presnejšie v suteréne.

 

Aká je vaša obľúbená scéna z Priateľov?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Pi_6r_iHlvM]

Zdroje obrázkov: bustle.com, buzzfeed.com, parhlo.com, friends.wikia.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -