LEGO Batman ovládol víkend, no slušne si zarába aj erotická dráma i vražidiaci John Wick | boxOFFICE#6 (2017)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ani sme si nestihli vydýchnuť a už je za nami ďalší týždeň. To samozrejme znamená opäť súťaž medzi filmami v podobe „kto koľko za aký čas zarobí“. Tento víkend bol veľmi úspešný. Do kín (teda aspoň do tých amerických) sa dostalo mnoho nových  a očakávaných filmov. Trojica týchto noviniek dokonca vedie v tabuľke boxoffice. Tak už to nezdržujme a opäť sa spolu ponorme do sveta filmových tržieb, LEGO Batman totiž už čaká.

Boj o prvé miesto rebríčku boxoffice

Na prvom mieste je LEGO Batman vo filme. Prvý spin-off tejto filmovej série od Warner Bros. si za prvé tri dni zarobil 55,6 miliónov. To je síce o niečo menej, ako jeho predchodca, stále sa ale jedná u slušnú čiastku. Celosvetový zárobok dokonca už prekonal produkčný rozpočet 80 miliónov dolárov. LEGO Batman sa dočkal pozitívnych hodnotení od kritikov aj divákov, ktoré nás uistili o tom, že sa jedná o skvelá zábavu pre akúkoľvek vekovú skupinu. Nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Lego Batman vo filme nesklamal svojho predchodcu!
Zdroj: dccomics.com

Druhý skončil film 50 odtieňov temnoty. Aj keď v piatok vyhral, prvenstvo si erotická snímka neudržala a nakoniec sa uspokojila s 46,7 miliónmi. To je takmer o polovicu menší debut, ako zažil prvý diel 50 odtieňov sivej. Toto pravdepodobne zapríčinili veľmi negatívne recenzie. Film zaujal iba skalných fanúšikov kníh a bude zaujímavé sledovať na akej priečke sa v budúcich týždňoch film umiestni.

Tretím debutom na zozname je John Wick: Chapter 2. Pokračovanie obľúbenej akcie s Keanu Reevesom si za prvé tri dni zarobilo 30 miliónov. To je viac ako dvojnásobok toho, čo za debutový víkend zarobil prvý diel. Aj keď Chapter 2 žiaľ konkurenciu poraziť nezvládol, stále disponuje mnoho fanúšikmi tohoto žánru. Pokračovanie sa zdá byť omnoho väčším hitom, ako prvý film. To znamená dobré správy pre tých, ktorý sa už teraz tešia na Chapter 3.

John Wick Honest Trailer
Zdroj: fandango.com

Na štvrtom mieste je Split. Shyamalanov thriller si za štvrtý víkend zarobil 9,3 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšil na 112,2 miliónov dolárov.

Top 5 zakončuje snímka Hidden Figures s 8 miliónmi. Záujemca o prestížne filmové ocenenia si v USA zarobil už 131,4 miliónov dolárov.

5 ďalších

Filmom číslo šesť je A Dog’s Purpose s 7,3 miliónmi. Na domácej pôde si tak zarobil už 42,5 miliónov dolárov.

Siedmym filmom je horor Rings s 5,8 miliónmi. To je o viac ako polovicu menej, ako debutový víkend pred týždňom. Hororové pokračovanie kultovej filmovej série je ale vďaka medzinárodným číslám aj napriek negatívnym recenziám v zisku.

Samara The Rings Boxoffice
Zdroj: bloody-disgusting.com

Na ôsmom mieste je miláčik La La Land s 5 miliónmi. Celosvetovo si tento úžasný muzikál zarobil už takmer 300 miliónov dolárov.

Predposledným filmom na rebríčku boxoffice je Lion s 4 miliónmi. Táto dráma si v USA zarobila už 30,3 miliónov dolárov.

Posledným a desiatym filmom je The Space Between Us. Romatnické sci-fi si počas druhého víkendu zarobilo iba 1,7 milióna. Celkový zárobok sa tak pomaly vyšplhal na zatiaľ 6,5 miliónov dolárov.

  1. $55,635,000   The LEGO Batman Movie
  2. $46,797,825   Fifty Shades Darker
  3. $30,015,000   John Wick: Chapter Two
  4. $9,321,110     Split
  5. $8,000,000     Hidden Figures
  6. $7,365,335     A Dog’s Purpose
  7. $5,820,000     Rings
  8. $5,000,000     La La Land
  9. $4,083,000     Lion
  10. $1,760,000     The Space Between Us

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -