LEGO Batman opäť poráža očakávané novinky a je na ceste za obrovským ziskom | boxOFFICE#7 (2017)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je za nami ďalší týždeň s ktorým prichádza šťastné obdobie. Teploty sa pomaly ale isto zvyšujú, pretože už prichádza jar. Školáci sa tešia z prázdnin a filmoví nadšenci oslavujú nadchádzajúce týždne, v ktorých sa do kín dostane mnoho očakávaných filmov. Predzvesťou Logana, nového King Konga, Power Rangers a mnoho ďalších boli tento týždeň tri novinky. Tie žiaľ nezaujali tak, ako dúfali. Nazrime spolu do sveta filmových tržieb aj tentokrát.

Boxoffice opäť vedie všeumelec The LEGO Batman Movie

Na prvom mieste je opäť LEGO Batman s 34,2 miliónmi počas druhého víkendu. To je iba o tretinu menej, ako jeho debut, čo značí pretrvávajúci divácky záujem. Podobných filmov, ktoré dokážu zaujať deti, dospelých a popri tom si udržať pozitívne recenzie nie je veľa. Ak sa ale podobná snímka do kín dostane, celkom určite sa vždy dostaví ohromný úspech. LEGO Batman vo filme si celosvetovo zarobil už 170,8 miliónov dolárov.

Druhé miesto obsadilo Fifty Shades Darker s 20,9 miliónmi za druhý víkend. Romanitcky-erotická dráma si celosvetovo zarobila už 276,8 miliónov, čo s rezervou presahuje produkčný rozpočet 55 miliónov dolárov.

Na treťom mieste je novinka The Great Wall s 18 miliónmi počas prvých troch dní. Aj napriek prítomnosti Matta Damona v hlavnej úlohe si epické fantasy na západe úspech nenašlo. Filmu nepomohli ani negatívne recenzie. Dobré správy ale sú, že v Číne sa film stal hitom a celosvetový zárobok sa tak vyšplhal až na 262,6 miliónov dolárov. 

The Great Wall LEGO Batman boxoffice
The Great Wall je plný bojových scén epických rozmerov | Zdroj: blu-ray.com

Štvrtým filmom je John Wick: Chapter 2 s 16,5 miliónmi počas druhého víkendu. Akčné pokračovanie si v USA zarobilo už 58,6 miliónov. Druhá kapitola si už tak zarobila viac, ako jej predchodca.

Top päť nám zakončuje Fist Fight. R-rated komédia nedokázala zaujať a za prvý víkend má na konte primerane slušných 12 miliónov. Ako ostatné novinky tohoto týždňa si ani túto filmoví kritici neobľúbili. Našťastie mal film rozpočet iba 25 miliónov, takže aspoň nejakého zisku sa dočká.

5 ďalších

Šiestym filmom je dráma Hidden Figures s 7,1 miliónmi počas deviateho víkendu. Záujemca o prestížne filmové ocenenia si na domácej pôde zarobil 142,5 miliónov dolárov.

Split je na siedmom mieste so 7 miliónmi. Najnovší thriller M. Night Shyamalana tak svoj domáci zárobok navýšil na 123,6 miliónov dolárov.

James McAvoy Rozpoltený recenzia Split Shyamalan
Úžasný James McAvoy v hlavnej úlohe | Zdroj: image.tmdb.org

Na ôsmom mieste je A Dog’s Purpose. Dráma si počas štvrtého víkendu zarobila 5,5 miliónov a tak svoj zárobok v USA navýšila na 50,6 miliónov dolárov.

Obľúbenec našej redakcie a vážny záujemca o Oscara La La Land sa usadil na deviatom mieste. S novými 4,5 miliónmi sa celosvetový zárobok vyšplhal na 339,6 miliónov dolárov. Vzhľadom na to, že muzikál je v amerických kinách už od 9. decembra minulého roku, sú čísla za každý víkend slušné.

Top 10 nám zakončuje A Cure for Wellness s 4,2 miliónmi. Nový horor od režiséra Verbinskiho aj napriek pútavým trailerom, atmosfére a príbehu nedokázal osloviť širokú verejnosť. Nezabudnite si prečítať našu recenziu ku hororu Liek na život.

  1. $34,225,000   The LEGO Batman Movie
  2. $20,966,845   Fifty Shades Darker
  3. $18,079,140   The Great Wall
  4. $16,500,000   John Wick: Chapter Two
  5. $12,015,000   Fist Fight
  6. $7,100,000     Hidden Figures
  7. $7,038,400     Split
  8. $5,560,855     A Dog’s Purpose
  9. $4,500,000     La La Land
  10. $4,200,000     A Cure for Wellness

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -