Filmy

Obľúbené LEGO filmy, ako ich poznáme, sa dočkajú svojho konca. Prečo?

Filmy založené na stavebniciach LEGO majú za sebou dlhú históriu. Celé to odštartovalo ešte v roku 2003, kedy vznikol animovaný film Bionicle: Maska svetla. Táto séria hračiek v tom čase prežívala najväčší ošiaľ, takže do roku 2009 vyšli ďalšie tri filmy – Bionicle 2: Legenda Metru Nui, Bionicle 3: Pavučina tieňov a Bionicle: Zrodenie legendy.

Neskôr prišla šnúra rôznych “Direct-to-video” filmov, ktoré mierili priamo na DVD. Väčšina týchto animovaných filmov bola zameraná na hrdinský vesmír DC. Ten najväčší boom však prišiel až s veľkou zmluvou so štúdiom Warner Bros., ktorá dostala LEGO filmy na strieborné plátna. V roku 2014 sme sa tak dočkali milovanej rozprávky LEGO príbeh.

LEGO príbeh 2 RECENZIA

Zdroj: gistjunction.com

Potom nasledoval neuveriteľne úspešný LEGO® Batman vo filme, oveľa menej úspešný LEGO® Ninjago film a nakoniec tohtoročný LEGO príbeh 2. Najväčšej obľube od divákov a kritikov sa samozrejme tešil prvý film, ktorý si na Rotten Tomates dodnes drží vysoké hodnotenie 96%.

Naozaj LEGO filmy končia?

Naopak najnižšie hodnotenie si odniesol vedľajší film Ninjago s biednymi 55%. Možno aj preto si LEGO hľadá nové štúdio, s ktorým by podpísalo zmluvu na výrobu ich filmov. Portál THR totižto oznámil, že sa spoločnosť aktuálne dohaduje so štúdiom Universal Pictures na novej exkluzívnej zmluve pre tvorbu LEGO filmov. Táto iniciatíva však prišla zo strany štúdia Warner Bros.

LEGO príbeh 2 RECENZIA

Zdroj: geektyrant.com

Partnerstvo a zmluva medzi spoločnosťou LEGO a štúdiom Warner Bros. vypršali túto jeseň. A práve na základe menšieho úspechu filmov LEGO® Ninjago film a LEGO príbeh 2 sa štúdio rozhodlo prehodnotiť svoju pôvodnú dohodu so spoločnosťou LEGO.

Podľa zdrojov hneď niekoľko štúdií prejavilo záujem o spoluprácu, pričom sa medzi nimi nachádza aj Universal. Tí majú na konte úspešné animáky ako Ja, zloduch, Mimoni, Tajný život maznáčikov či sériu Ako si vycvičiť draka. Producent predošlých LEGO filmov Dan Lin by mal podľa všetkého ostať aj pri budúcich projektoch. Uvidíme teda, ako sa celá situácia vyvinie.

PS: LEGO týmto podľa všetkého stratí možnosť využívať vo svojich filmoch postavy z Warner Bros. vrátane Batmana a ostatných hrdinov DC.

Mali ste radi LEGO filmy od štúdia Warner Bros.? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár