KináTržby v kinách

Stratili ľudia záujem o LEGO filmy? | TRŽBY V KINÁCH #7

Víkend nedopadol tak, ako sme očakávali… Respektíve tak, ako dúfali filmové štúdiá. Netreba veľkého znalca tržieb v kinách, aby sme prišli na to, že rodinné filmy sú zlatou baňou pre produkčné spoločnosti. Keď majú o novinku záujem nielen mladí, ale aj deti a ich dospelí rodičia, počty divákov sa rapídne násobia. Aj preto nás prekvapili chabé tržby niektorých konkrétnych počinov. Ako je možné, že padli hlboko pod očakávania? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

LEGO príbeh 2 RECENZIA

Zdroj: gistjunction.com

LEGO príbeh 2 tržby

Na vrchole sa umiestnil LEGO príbeh 2 štúdia Warner Bros., ktorý debutoval s 34,4 milióna dolármi. Tým ani zďaleka nedokázal naplniť očakávaných 50 až 55 miliónov. Tržby sú taktiež hlboko pod originálom a dokonca aj LEGO Batmanom. Aspoň však prekonal kriticky neúspešné Ninjago, ktoré debutovalo s chabými 20,4 milióna dolármi. Nový LEGO príbeh sa našťastie chváli dobrými recenziami, čo mu pomôže ešte dobehnúť stratené tržby. Celosvetovo má na konte zatiaľ len niečo cez 52 miliónov.

Druhé miesto zaujala americká komédia What Men Want. V USA film debutoval s 19 miliónmi aj napriek chabým hodnoteniam divákov. Priemerné skóre 3,6/10 ho nezastavilo v tom, aby narozdiel od LEGO príbehu naplnil očakávania štúdia Paramount. S 20-miliónovým produkčným rozpočtom sa preto určite dočká zisku. Hneď po ňom nasleduje Mrazivá pomsta, ktorá svojimi 10,8 milióna dolármi predčila očakávania. Ďalší akčný film Liama Neesona nerozbije žiadne rekordy, no tržby by mali byť relatívne obstojné.

the upside nedotknutelni

Zdroj: variety.com

Štvrté miesto obsadil americký remake drámy Nedotknuteľní, ktorý pokračuje s nízkym poklesom záujmu. Počas piateho víkendu si zarobil 7,2 milióna, čím svoje celosvetové tržby posúva bližšie ku hranici 100 miliónov dolárov. Prvú päťku nám zakončuje Shyamalanov Glass s 5,8 milióna dolármi. Celosvetovo má na konte už krásnych 221,4 milióna, čo je viac ako 11-násobok produkčného rozpočtu. Tento film znova dokazuje, že ľudí nezaujímajú názory kritikov, ale ostatných divákov.

 1. $34,400,000   The LEGO Movie 2: The Second Part (Lego príbeh 2)
 2. $19,000,000   What Men Want
 3. $10,800,000   Cold Pursuit (Mrazivá pomsta)
 4. $7,220,000     The Upside (Nedotknuteľní)
 5. $6,422,000     Glass
 6. $6,004,403     The Prodigy (Potomok)
 7. $3,567,000     Green Book (Zelená kniha)
 8. $3,300,000     Aquaman
 9. $3,040,000     Spider-Man: Into The Spider-Verse (Paralelné svety)
 10. 2,725,000     Miss Bala

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár