LEGO Star Wars: The Skywalker Saga má gameplay. Aj naplánované vydanie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Povstanie rodu Skywalker

Jedným z trpkých herných zásahov minulého roku bolo i odloženie kockovej verzie najznámejšieho a najväčšieho science fiction univerza všetkých minulých i nadchádzajúcich čias. Áno, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, ktoré sa aktuálne dočkalo gameplay videa, malo prísť už minulý rok, avšak nakoniec sa tak, nanešťastie, nestalo. Tentokrát ale termín vydania pôsobí omnoho reálnejšie. A samotná ukážka hrateľnosti výrazne lepšie i celistvejšie.

Starší hráči si pravdepodobne myslia, že sa dočkáme iba kompilácie všetkých troch herných trilógií. Spin-off projekty ako Solo alebo Rogue One a ďalšie vedľajšie počiny súčasťou titulu nebudú, keďže, ako vidíte, ide o Skywalker Ságu. Lenže ono nejde o kompiláciu vydaného The Force Awakens, Original Trilogy a pôvodného Lego Star Wars: The Video Game. Celých deväť filmov bolo nanovo vytvorených a prerobených do 3D akčnej adventúry, ktorá sa diametrálne líši od originálnych hier.

Áno, tiež to boli akčné adventúry, avšak disponovali fixnou kamerou a v prequel i original trilógii chýbal tradičný dabing, prípadne oficiálny voice acting s filmovými hercami. Bola to totiž temná a dávna doba herného stredoveku, kedy tieto projekty vychádzali bez toho, aby v nich postavičky rozprávali ľudskou, čiže zrozumiteľnou rečou.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga má akčný gameplay…

Štúdio Traveller’s Tales pracovalo na ságe od počiatku. Vlastne, na všetkých veľkých Lego hrách, o ktorých ste za posledných zhruba pätnásť rokov počuli. A ako to tak býva s každou dlhoročnou hernou IP, aj na Lego počiny prišla únava, monotónnosť a nedostatok invencie. Fanúšikovia i občasní hráči jednoducho hľadali zmenu a novinky, ktoré by jednotlivé projekty odlíšili. A tá práve prišla.

Gameplay prichádzajúceho LEGO Star Wars: The Skywalker Saga je plný doposiaľ nevídaných prvkov, s ktorými sme sa v predošlých projektoch stretnúť nemohli. Napríklad všetko prešlo do tradičného 3D third person hľadiska a tvorcovia vyhodili fixné kamerové pohľady. To znamená, že už môžeme hovoriť o plnohodnotnej adventúre, v ktorej síce robíte identické aktivity ako v starších hrách, no zmena kamery tomu všetkému dáva novú perspektívu.

gameplay Lego Star Wars
Zdroj: starwars.com

Hrateľnosť je dynamickejšia, svižnejšia a hlavne pôsobí komplexnejšie. Strieľanie i bojovanie je rýchle a hlavne súbojový systém so svetelnými mečmi vyzerá veľmi dobre. Tvorcovia tentokrát nešetrili na rôznych efektoch a je skutočne cítiť príchod novej generácie konzol alebo minimálne posun v technológiách.

Dizajn úrovní, nápaditosť a efektnosť prechodu do nového pohľadu je ale otázna. Koniec koncov, vývojári boli roky zvyknutí pracovať s jedným typom hier. A práve s týmto gigantickým titulom sa konečne rozhodli urobiť krok vred.

A ten vyzerá fantasticky

Vyznieva to celé dobre a lákavo? Určite áno. Ukážka je umne zostrihaná, pekne ťaží z najznámejších momentov a je zrejmé, že nás čakajú komorné úrovne i veľké bitky medzi rytiermi Jedi a Impériom alebo samotnými Sithmi. Nad rámec bojových sekvencií sme sa ale ničoho iného nedočkali.

Áno, tradičnejšie demo alebo aspoň nezostrihaná gameplay ukážka LEGO Star Wars: The Skywalker Saga sú nepochybne na ceste. A až vtedy bude možné hru nejako hodnotiť zo širšieho spektra, keďže, ako som zmienil, kvalita dizajnu a kombinovanie akčných pasáží s tými platformovými môžu byť zásluhou novej perspektíve problémom.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga nová ukážka
Zdroj: nintendolife.com

Každopádne, autorským schopnostiam verím a dúfam, že sa dočkáme tej najlepšej Lego hry všetkých čias (na tomto poste v mojich očiach dodnes stojí ikonický Indiana). Súčasne a záverom možno dodať, že sme dostali nové termínové okno vydania. Novinka bola presunutá na jar 2022, pričom sa z akčnej Lego adventúry budú môcť tešiť majitelia PC, vlastníci konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X a i Nintenda Switch.

Čo hovoríte na gameplay LEGO Star Wars: The Skywalker Saga? Pozdáva sa vám zvolená invencia, prípadne ste čakali na niečo iné? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -