LEGO Star Wars: The Skywalker Saga sa odkladá, avšak súčasne dostáva fantastickú ukážku

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

A long time ago in a galaxy far, far away…

Star Wars je obrovské univerzum s miliónmi fanúšikov po celej planéte. Nemožno sa teda čudovať, že s príchodom herných platforiem sa svetu nekonečných príbehov podarilo preraziť i do tohto média. Zďaleka najviac sa pritom darilo kockovým adaptáciám, ktoré boli klasickými akčnými adventúrami s rozmanitými úrovňami. Aktuálna ukážka LEGO Star Wars: The Skywalker Saga poodhalila pridané zmeny a inovácie, avšak prišla i so smutnou správou. 

Po prvýkrát sme sa o titule dopočuli na minuloročnej E3 konferencii, kde nebolo z hrateľnosti ukázané takmer nič. Sprievodné správy ale dali jasne najavo, že nepôjde iba o zbierku niekoľkých hier ako v prípade počinu The Complete Saga.

Bolo avizované, že jednotlivé diely si prejdú zmenami, čiže sa i skalní fanúšikovia dočkajú relatívne sviežeho a doposiaľ nevideného zážitku. Príchod akých noviniek naznačuje viac ako dvojminútová ukážka plná akcie a humoru?

Nová ukážka LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Veľkolepá hudba, ktorú bolo počuť už v traileri na deviatu epizódu, sprevádza i terajšiu ukážku. Tá v sebe ukrýva zábery z väčšiny vydaných filmov, ktoré sú súčasťou hlavnej ságy. V Lego podobe vidíme dobre známe postavičky ako Rey, Kylo Ren, Obi-wan Kenobi alebo Luke Skywalker.

Čo sa týka hrateľnosti, momentálne sa zdá, že vývojári z Traveller’s Tales rezignovali na tradičnú statickú kameru v jednotlivých úrovniach. Väčšinu úsekov vidíme z third person pohľadu, čo je pomerne zásadnou zmenou.

Súboje vďaka tomu pôsobia dynamickejšie a intenzívnejšie zároveň. Komplexnosť súbojového systému je ale otázna, nakoľko väčšinou strety pozostávajú z nepretržitého stláčania jednej klávesy. Ostatne, ide o prívetivú záležitosť pre všetky vekové kategórie.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga nová ukážka
Zdroj: nintendolife.com

Inovuje sa i mechanika cover strieľania, ktorá bola k dispozícii v siedmej Lego epizóde. V aktuálnej kompletnej edícii budú pasáže so strieľaním ešte viac zapojené do klasického hrania (aspoň tak to vyzerá z traileru). Treba dodať, že sa vracajú i tradičné letecké pasáže, kde sa ocitáte na mohutných bojiskách.

Odložené…

Je škoda, že sme sa nedočkali nezostrihaného gameplay videa, nakoľko prítomnosť množstva relevantných zmien je evidentná na prvý pohľad. V takejto útržkovitej forme ale nemožno s istotou vyvodiť akýkoľvek záver, a preto sa do hlbších analýz ponárať nebudeme.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
Zdroj: gamesradar.com

Každopádne, ukážka medzi fanúšikov vniesla vieru, že pôjde o kvalitného zástupcu Lego žánru, ktorý nedoplatí na statickosť a absenciu inovácií obdobných hier z posledných rokov. Smutnou správou je však to, že sa Skywalker Saga odkladá na budúcu jar (pôvodne mala hra doraziť v októbri).

Znamená to však aj to, že sa novinky dočkajú všetky terajšie i budúce herné generácie. Obrovský titul si užijú ako majitelia osobných počítačov, Nintenda Switch, či Xbox One alebo Xbox Series X, tak aj vlastníci konzol PlayStation 4 a 5. Presný dátum vydania zatiaľ známy nie je, avšak snáď sa ho dozvieme po zverejnený plnohodnotného gampeplay videa.

Tešíte sa na kompletnú ságu Star Wars v Lego podaní? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -