Lenovo na veľtrhu Tech World 2021 predstavilo nové výkonné monitory na prácu aj hranie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spoločnosť Lenovo na veľtrhu Tech World 2021 predstavila najnovšie prírastky do svojho širokého portfólia monitorov, vrátane úplne nového profesionálneho displeja ThinkVision™ P27u-20 a dvoch nových herných monitorov, Lenovo G27e-20 a Lenovo G24e-20.

ThinkVision™ P27u-20
ThinkVision™ P27u-20; Zdroj: Lenovo

Rozšírte svoj pracovný priestor o nový prémiový monitor ThinkVision P27u-20, ktorý ponúka duálny široký farebný gamut (99,1% DCI-P3, 99,5% Adobe RGB) s továrensky kalibrovanou presnosťou farieb. Monitor je určený pre efektívny multitasking a ponúka možnosť pripojenia Intel® Thunderbolt™ 4. ThinkVision P27u-20, ktorý je kompatibilný s Energy Star 8.0, poskytuje detailnú ostrosť na 27-palcovej obrazovke IPS s ultra vysokým rozlíšením (3840×2160) a podporou VESA® Certifikácia DisplayHDR ™ 400 pre realistický jas a tmu.

Hybridná práca je aktuálnou témou a podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Lenovo až 88 % respondentov očakáva, že budú aspoň čiastočne pracovať z domu, čo vyžaduje maximálnu efektivitu práce.

ThinkVision™ P27u-20
Zdroj: Lenovo

Monitor P27u-20 funguje ako hub pre dokovanie ostatných zariadení jedným káblom s viacerými portami USB 3.2, vrátane vstupu a výstupu Thunderbolt 4, ktorý prenáša dáta rýchlosťou až 40 Gb / s a ​​napája notebook až 100 W1. Výstupný port USB-C s výkonom až 27 W2 môže nabíjať váš smartphone alebo iné kompatibilné zariadenie. Integrovaný ethernetový port RJ45 umožňuje rýchle pripojenie k sieti s podporou Intel® vPro® pre lepšiu správu siete a dodatočné zabezpečenie. Okrem možnosti dokovania jediným káblom obsahuje P27u-20 integrované reproduktory pre ľahšiu spoluprácu s videom v kombinácii s webovou kamerou, rovnako ako nedávno predstavený ThinkVision MC50.

ThinkVision sa zameral na jednoduchšie a intuitívnejšie používateľské prostredie. Softvér ThinkColour poskytuje jednoduché grafické rozhranie pre správu nastavenia monitora a funkcia KVM ponúka jednoduché prepínanie medzi duálnymi vstupmi pre PC pomocou jediného tlačidla. Okrem toho je plne zabezpečená ergonómia zdvíhania, nakláňania a otáčania, aby sa dosiahla čo najpohodlnejšia poloha pre prácu. ThinkVision tiež podporuje ciele Lenovo týkajúce sa udržateľnosti so 100% recyklovateľnými obalmi.

Užite si vizuálny zážitok zo sledovania filmov, alebo hrania a zároveň šetrite svoje oči vďaka technológii slabého modrého svetla. Lenovo predstavuje nový rad herných monitorov série G navrhnutých pre hranie a prácu, monitor Lenovo G27e-20 a monitor Lenovo G24e-20. Ideálne pre študentov a hráčov, ktorí chcú vysokú kvalitu za prívetivú cenu.

Monitor Lenovo G27e-20 je dodávaný v odtieni Raven Black
Monitor Lenovo G27e-20 je dodávaný v odtieni Raven Black; Zdroj: Lenovo

Vďaka prémiovej technológii AMD FreeSync™ pre plynulý zážitok s nízkou latenciou sú oba displeje schopné dosiahnuť 1ms odozvy pohyblivého obrazu (MPRT) , čím sú objekty na obrazovke jasnejšie a ostrejšie.

Či už hráte hry alebo sledujete akčné filmy, 100 Hz obnovovacia frekvencia s možnosťou taktovania až na 120Hz na oboch monitoroch vám pomôže docieliť ideálnu plynulosť pohybu. Nový Lenovo G27e-20 je dodávaný vo veľkosti 27 palcov a Lenovo G24e-20 23,8 palcov s farebným výkonom 300 nitov jasu a

95 % sRGB pre vyššiu presnosť farieb. Oba VA displeje ponúkajú rozlíšenie Full HD (1 920 x 1 080) a ako napovedá názov, VA panely využívajú vertikálne usporiadané tekuté kryštály, ktoré sa pri osvetlení nakláňajú a ovládajú farby a kontrast z rôznych pozorovacích uhlov. Inovatívna softvérová platforma Lenovo Artery navyše poskytuje používateľom jednoduché grafické rozhranie pre rýchle ovládanie.

Nakloňte monitor Lenovo G24e-20 pre pohodlnejšie hranie a menšiu námahu očí a krku
Nakloňte monitor Lenovo G24e-20 pre pohodlnejšie hranie a menšiu námahu očí a krku; Zdroj: Lenovo

Hráči trávia hodiny pred svojimi obrazovkami, čo má za následok únavu očí. Lenovo prináša zdravé riešenia a múdrejšie technológie pre všetkých a to tým, že znižuje modré svetlo ako u prémiových monitorov, tak u monitorov nižšej cenovej triedy, ako je nová rada G. Herné monitory s certifikáciou Lenovo Eyesafe® majú vstavanú technológiu prirodzeného slabého modrého svetla, ktorá pomáha chrániť spotrebiteľov a znižuje namáhanie očí bez skreslenia farieb alebo kompromisov vo vizuálnej kvalite. Spoločnosť Eyesafe potvrdila, že Lenovo má najviac certifikovaných Eyesafe produktov na trhu.

Ceny a dostupnosť:

Dostupný od Cena od
ThinkVision P27u-20 december 2021 Cena nebola stanovená
Lenovo G27e-20 jar 2022 Cena nebola stanovená
Lenovo G24e-20 jar 2022 Cena nebola stanovená

Zdroj: TS Lenovo

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -