Leonardo DiCaprio a Glen Powell nám spoločnou silou prinesú film Captain Planet

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Toto nie je prvý krát, čo počujeme o možnom hranom filme Captain Planet. Na plátno chcelo enviromentálneho superhrdinu pôvodne priniesť štúdio Sony, no keďže im už skončili práva, štúdio Paramount sa rozhodlo že práve oni chcú film natočiť. Pomôže im s tým reálny enviromentálny superhrdina Leonardo DiCaprio. Bude totiž producentom. Leo sa spája s hviezdou seriálu Scream Queens Glenom Powellom. Narozdiel od ostatných prípadov zneužitia mocného efektu nostalgie, tento film založený na animovanom seriáli z 90. tych rokov skrýva pozitívne posolstvo.

Captain Planet and the Planeteers
Captain Planet and the Planeteers

Podrobnosti chystaného filmu Captain Planet

Podľa The Hollywood Reporter chce Paramount získať práva na Kapitána Planétu pre DiCapria. Plán je taký, že film bude produkovaný skrz Leovu firmu Appian Way Productions. Scénar napíše Glen Powell s Jonom Mattom, s príbehom založeným na klasike Captain Planet and the Planeteers. Eventy filmu sa budú údajne odohrávať pár rokov po seriáli. Powell si vraj vo filme aj zahrá, aj keď ešte nevieme v akej roli. Je ale ťažké si ho predstaviť nehrať hlavnú postavu.

Glen Powell
Glen Powell

O čom je originálny Captain Planet?

Príbeh seriálu sa točí okolo pätice teenagerov, pochádzajúcich zo všetkých kútov sveta. Vybavení sú neobyčajnými prsteňmi, ktoré im umožnujú ovládať elementy zeme, vzduchu, ohňa, vody a lásky. Spojením všetkých piatich mohol tím privolať samotného Kapitána Planétu a pomôcť im v súboji so zloduchmi alebo enviromentálnymi katastrofami. Vo filme bude narozdiel od seriálu Kapitán potrebovať deti viac, ako ony potrebujú jeho.

Oboznamovanie ľudí s enviromentálnymi problémami je dnes bežnejšie, ako kedykoľvek predtým. Z toho dôvodu nie je Captain Planet až tak veľkým prekvapením, lebo je to skvelá príležitosť pre nášho hrdinu Lea DiCapria upozorniť na prírodné problémy a ukázať mladým ľuďom ich možné riešenie. Seriál je ale veľmi ťažkou predlohou, lebo Powell a Matt budú musieť nájsť spôsob, ako zaujať mladého diváka a zároveň ponechať pôvodné posolstvo.

Leonadro DiCaprio v jeho dokumente Before the Flood
Leonadro DiCaprio v jeho dokumente Before the Flood

Tento projekt neznie inak ako veľmi zaujímavo a nám neostáva nič iné, len sa na neho tešiť. O novinkách ohľadom filmu vás budeme informovať čo najskôr.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -