Najúspešnejšia rozprávka všetkých čias pokračuje. Leví kráľ 2 dostal veľkolepý trailer, ukáže minulosť

Nenechajte si ujsť

Leví kráľ sa ukazuje v prvom traileri

Leví kráľ sa vracia a najúspešnejšia rozprávka spoločnosti Disney dostane hrané pokračovanie. Pozrieme sa v ňom do minulosti a spoznáme príbeh Mufasu, z ktorého sa neskôr stal kráľ celej zvieracej ríše. Nová rozprávka ponesie názov Mufasa: Leví kráľ a v kinách ju uvidíme ešte tento rok. Prvý trailer opäť sľubuje veľkolepú rodinnú zábavu.

Leví kráľ patrí medzi vlajkové rozprávkové lode Disney a po obrovskom úspechu hraného remaku z roku 2019 bolo iba otázkou času, kedy dorazí aj pokračovanie. Remake rozprávkovej klasiky v kinách zarobil 1,66 miliardy dolárov a zaradil sa medzi najziskovejšie filmy histórie.

Pozrieme sa v ňom do minulosti

S pokračovaním si preto v Disney nedávali načas a už o rok neskôr v Disney oznámili zámer natočiť nový film. Pôjde o prequel a pozrieme sa v ňom na začiatok Mufasovho príbehu, spoznáme jeho vzťah so Scarom, ako aj okolnosti jeho nástupu na pomyselný trón. Film dostal na starosť oscarový režisér Barry Jenkins, ktorý získal najprestížnejšie filmové ocenenie za scenár k dráme Moonlight.

Jenkins podľa Variety sľubuje, že pôjde o nový a  zmysluplný príbeh, ktorý sa sčasti bude inšpirovať animovanou snímkou Leví kráľ: Simbova pýcha z roku 1988. Vo filme sa môžeme tešiť na všetky kľúčové postavy, vrátane Simbu, Rafikiho, Timona či Pumby. Vôbec prvýkrát v hranej podobe uvidíme aj Kiaru, dcéru Simbu a Naly. Do minulosti sa vrátime vďaka Rafikimu, ktorý bude Kiare rozprávať príbeh jej starého otca.

Film práve dostal prvý trailer, ktorý je opäť bohatý na špeciálne efekty, krásnu prírodu a hudobné vystúpenia. Potvrdené bolo, že hlavné postavy v angličtine opäť nadabujú rovnakí herci, uvidíme, či v slovenskej verzii budeme opäť počuť Michala Hudáka ako Mufasu, Tatianu Pauhofovú ako Nalu či Štefana Richtárecha ako Pumbu.

Isté je, že hudobnú časť filmu na starosť dostala smotánka Hollywoodu. O soundtrack sa okrem iných postarajú mená ako Beyoncé, Elton John, Hans Zimmer alebo Tim Rice. Premiéra Mufasa: Leví kráľ je na Slovensku naplánovaná na 19. decembra tohto roka.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -