Sedemnásobný šampión F1 Lewis Hamilton dostane dokument na Apple TV+

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Streamovacia služba Apple TV+ si zaistila novú dohodu. Sedemnásobný šampión Formuly 1 Lewis Hamilton dostane nový dokument, ktorý pôjde v šľapajach úspešných filmov Senna (2010) alebo Schumacher (2021). Zatiaľ nepomenovaný projekt nakrúti filmár Matt Kay, ktorý má doposiaľ skúsenosti s tvorbou krátkych dokumentov. Produkovať bude okrem samotného Hamiltona aj Box to Box Films – spoločnosť stojaca za produkciou F1 seriálu Formula 1: Drive to Survive alebo dokumentov Senna a Maradona.

Lewis Hamilton dostane dokument na Apple TV+

Dokumentárny film sa zameria na Hamiltonov život na trati i mimo nej. S úplným prístupom k Lewisovi a jeho tímu sa môžeme tešiť na unikátne zábery, v ktorých nebude chýbať ani „hviezdne obsadenie rozhovorov s hosťami“.

„Hamilton vytvoril neprebádanú cestu ako profesionálne, tak sociálne a kultúrne, zmenil šport v celosvetovom merítku. Lewis, ktorý pochádza z robotníckej rodiny, uspel v športe, v ktorom boli všetky šance naskladané proti nemu, ale kde jeho talent zažiaril, čo mu umožnilo dominovať tomuto športu viac ako desať rokov. Hamilton je momentálne jediným čiernym pilotom, ktorý preteká v seriáli Formuly 1. Prijal to, čím sa odlišoval, a jeho vzostup na vrchol kariéry ho prinútil využiť svoju platformu na ovplyvnenie pozitívnych zmien pre budúce generácie.“

Hviezdny pretekár už skúsenosti s filmami má, jeho hlas nechýbal v animákoch Autá, tiež si strihol krátky štek v komédii Zoolander 2. Apple sa očividne snaží naskočiť na celosvetové formulové šialenstvo podobne ako Netflix, pretože zároveň pripravujú originálny film s Bradom Pittom v hlavnej úlohe. Hamilton má pôsobiť ako konzultant, možno tiež ako výkonný producent alebo dokonca herec. O jeho réžiu sa postará Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick).

Brad Pitt a Lewis Hamilton
Zdroj: thesportsrush.com

Medzitým Netflix pripravuje celovečerný film o americkom pretekárovi F1 (John Boyega), ktorý je prinútený stať sa únikovým vodičom pre mafiu. Ako jeho tímový riaditeľ bol obsadený Robert De Niro. A už oddnes (11.3.) je na platforme dostupná 4. séria dokumentárneho seriálu Formula 1: Drive to Survive.

Na ktorý z vyššie uvedených projektov sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: apple.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -