Šampión F1 Lewis Hamilton mal byť pilotom stíhačky vo filme Top Gun: Maverick. Prečo rolu odmietol?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

7-násobný majster sveta Formuly 1 Lewis Hamilton mal vo filme Top Gun: Maverick vymeniť monopost za bojovú stíhačku. Prečo úlohu odmietol? Pretekár mohol mať na konte ďalšie pomyselné rekordy, pretože pokračovaniu ikonickej snímky z roku 1986 sa v kinách neuveriteľne darí. Od svojho vydania v máji sa Maverick stal vôbec najúspešnejším filmom Toma Cruisa.

Je bezkonkurenčne najlepšie zárobkovým filmom tohto roka a v domácich, amerických kasách prekonal aj Titanic. Aktuálne sa s domácim zárobkom 662 miliónov dolárov nachádza na celkovom siedmom mieste v rebríčku, pred ním stojí Avengers: Infinity War (678 miliónov). Štúdio Paramount jednoducho trafilo stíhačkou do čierneho a druhý Top Gun je ich najúspešnejším filmom na území Spojených štátov.

Tom Cruise a Lewis Hamilton
Zdroj: sharethegoodnews.org

Hlavný aktér Tom Cruise je fanúšikom kolotoča F1, tohtoročné jubilejné 60. narodeniny oslávil na okruhu Silverstone počas Veľkej ceny Veľkej Británie. S britským pretekárom zo stajne Mercedes-AMG Petronas sa ako priatelia poznajú osobne – Hamilton je sám veľkým fanúšikom pôvodného Top Gun. Keď sa dozvedel o vzniku druhej časti, využil svoju šancu a kontaktoval americkú megahviezdu.

Lewis Hamilton pilotom v Top Gun: Maverick

Povedal si „Ó môj bože, musím sa ho spýtať,“ a Cruisovi oznámil: „Je mi jedno, aká to bude rola. Dokonca niečo pozametám, budem upratovačom vzadu.“ Predstaviteľ Mavericka súhlasil, Hamilton sa dokonca mal stať jedným z bojových pilotov. Takže medzi partiou ako ‚Rooster‘, ‚Hangman‘ alebo ‚Bob‘ mohol tiež lietať ‚Hamilton‘. Bohužiaľ, do kokpitu stíhačky zasadnúť nemohol – nakrúcanie sa bilo s koncom F1 sezóny.

Brad Pitt a Lewis Hamilton
Zdroj: thesportsrush.com

Lewis musel úlohu odmietnuť a popísal, že následný telefonát s Cruisom a režisérom Josephom Kosinskim bol jedným z najznepokojivejších, aké kedy zažil. Svoju šancu pracovať s Kosinskim však ešte bude mať. Filmár pripravuje so spoločnosťou Apple snímku zo sveta Formuly 1, hlavnú úlohu stvárni Brad Pitt. Hamilton pri nej figuruje ako producent, ale kto vie, potenciálne sa môže ukázať aj pred kamerou.

Pretekár zároveň dohliada nad scenárom, keďže podľa jeho slov si americkí scenáristi ešte len zvykajú na Formulu 1. S Bradom Pittom sa už stretol, dokonca mu vybavil exkurziu v britskej továrni, kde vznikal tohtoročný monopost Mercedesu. Po astronomickom úspechu Mavericka je takmer isté, že bude štúdio plánovať tretiu časť. Takže nikdy nie je vylúčené, že 7-násobný šampión ešte presadne z kokpitu auta do bojovej stíhačky…

Na extrémne preťaženia je pretekár zvyknutý z formule, stíhačka by mohol byť ďalší level. Viete si Brita predstaviť v kokpite jednej z nich? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. BP ma asi tak 600 rokov, takze nemoze hrat pretekara F1. Jedine, ze by ho omladili ako v Buttonovi. LH nemohol sediet v stihacke, lebo bola sezona F1 v plnom prude? Tych 6 sekund co by tam bol by hravo natocili :) len ono to bude skor tak, ze nikdy nemal sediet v stihacke a toto je maketingove vyuzitie Sir-ovho mena na zlepsenie imaaage Bckoveho srackoveho filmu. Nevidel som a ani neuvidim, filmy s Krujzom nepozeram, odkedy je scientolog.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -