Keď jednoduchosť je viac ako modernosť! | LG Optimus L5 (E610) RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Chceli ste najnovší iPhone alebo Samsung? Nuž, máme pre vás lepšiu variantu…

Aj vy ste boli machri so starými Nokiami? Ja áno… až kým sa doba nezmenila. Telefóny zrazu dostali potrebu nemať tlačítka a ten kto ich mal, bol na smiech. Keď som sa chcel v škole s niekým porozprávať, nebolo s kým. Všetci šúchali prstami po nových smartfónoch. Takto som sa na ludí pozeral aj 2 roky, až kým som si povedal: „Do prdele, aj ja chcem taký“! Môj vstup do éry smartfónov sa vtedy započal.

Požiadal som mamu o peňažný limit, ten bol niečo okolo stovky a začal som hľadať na internete. O pár hodín som sa stretol so zariadením, ktoré mám pri sebe do dnes. Mobil dorazil o pár dní v krásnej bielej krabičke, bola k nemu pribalená nabíjačka a aj sluchátka. Sluchátka som využíval dlhé roky a musím povedať, že išlo vskutku o jedny z najkvalitnejších, aké som mal. Nabíjačku mám do dnes. Tá je oddeliteľná (elektrina sa prenáša káblom USB-miniUSB) a funguje perfektne aj keď sa vám to miniUSB už podarilo ohnúť.

Všetci prahnú po LG Optimus L5 (E610)
Všetci prahnú po LG Optimus L5 (E610)

Som neprečítal

Pozrel som sa teda na mobil a hneď som zistil, že neviem čítať. Jedna z hlavných vecí, prečo som telefón chcel boli totižto selfie (ten nový trend)… no a ako sa ukázalo, tento mobil nemá prednú kameru. Našťastie sa mi za tie roky podaril tak nejak divne dooškierať, že to teraz vyzerá, akoby tam bola. Osobne som toto bral ako skúsenosť krásneho fotenia sa, bez toho, aby som sa videl.

Dizajn mobilu bolo však to prvé, čo ma automaticky zaujalo. Aj napriek tomu, že dnes je to teda už fakt starší model, má naozaj peknú a veľkú obrazovku (po osi Y mi vyšli 4 palce, čiže ak ste tučnejší máte nejaké 3). Čo sa mi páči asi najviac je to, že je hranatý a je veľmi úzky. Dodáva to na elegancii. Kryt je následne skutočne parádny. Ide o hranaté telo a je radosť ho držať. Pekne sa hladká ukazovákom. Navyše je hrozne silno upevnený, a musím povedať, že nikdy ani pri spadnutí sa vám nestane, že by sa kryt od telefónu oddelil. Jeho konštrukcia je skutočne veľmi pevná a úprimne myslím, že to je lepšie, ako dnešné telefóny, čo sa rozbíjajú po vytiahnutí z krabice. Inými slovami, nemusíte si zaplatiť za obal a nálepku si tam môžte len tak šľahnúť, no pozor, na tom povrchu to moc dobre nedrží, čiže treba natrieť pre istotu lepidlom, alebo klasicky obmotať páskou.

Jedinečný
Jedinečný

Android 8.0 : 2.0 = 4.0

Po zapnutí vás privíta krásny dizajn. Máme tu Android 4.0, čiže asi už žiaden Fortnite. Ja som sa pokúšal stiahnuť hru Gravity z rovnomenného filmu, a to išlo. Takže ostatné už si posúďte podľa seba. Myslím, že čo každý chce, je Real Football 2012 a ten potvrdzujem, že už mi nešiel. Minecraft sa spustil, ale nemal som tam žiadne zbrane a rukami sa zombie ťažko zabíjali, tak som to odinštaloval.

Foťák bol trošku problémovejší. Buď to nevedelo dobre zaostriť, alebo sa mi triasli ruky. Tento problém však ľahko vyriešila aplikácia HD Camera. Môžte si zapnúť blesk, ale nemusíte. Čo sa týka videí, tam nepomohla ani zmienená aplikácia. Myslím si, že kvalita nahrávania je moc autentická aj na obyčajný found footage film. Zvuk je taký normálny. Máte super výber zvonení, aj keď je mi jasné, že väčšina z vás si tam dá niečo vlastné a poriadne (All Star – Smash Mouth alebo Naruto Theme Song). Bluetooth je veľkým prínosom a aj Wifi sa dá obdivovať. Siri mi zatiaľ ešte ani raz neodpovedala. Úložný priestor tu je 2,65 GB. Ja ho využívam predovšetkým na hudbu. Mám tu všetky nelegálne stiahnuté albumy Hansa Zimmera.

Zmení rozmýšlanie, posilní osobnosť

Internet, som myslel že to je Safari, no tá ikonka je podľa všetkého naozaj len obyčajný internet. Máte možnosť vymazať históriu, čo sa mi zopárkrát hodilo. Messenger sa vám stiahne, ale nečakajte všetky funkcie. Ak vám dá napríklad niekto nejakú zlú menovku v skupinovom chate, nebudete sa môcť premenovať. Nepomôže ani odchod a opätovný príchod do skupiny. Ostáva vám len plakať, no opäť to beriem ako pozitívum, keďže to zosilňuje vašu osobnosť. Filtre na Instagrame podľa mňa tiež nenájdete, ale tam som skúšal iba ten: reálna fotka. Srdiečkovať môžte aj komentovať.

Aplikácia Twitter neviem ako sa ukazuje, na tento portál som totižto vždy išiel len cez Internet. Musím povedať, že ma veľmi prekvapilo, že sa zobrazuje ešte v kockovej a čiernej forme. Je to však krásna retro funkcia, ktorú vám novší mobil už nevie ponúknuť. Naozaj by som však motto LG pri tomto telefóne zmenil na Think Different, lebo presne to vás tento mobil prinúti urobiť. Úprimne si však myslím, že všetky nevýhody mobilu sú aj jeho výhody. Nemáte neustále nutkanie kontrolovať si ho, slúži predovšetkým na to čo má = telefonovanie. Nikto vám ho neukradne, a ak ste doteraz boli len na tlačidlovom, ide o pekné zoznámenie sa s novou technológiou, ktorá je predsa len lepšia ako tá stará. Treba šúchať!

Základné parametre

OS:

Android 4.0 Ice Cream Sandwich
chipset:Qualcomm MSM7225A
procesor: 800 MHz Cortex-A5
grafický procesor: Adreno 200

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + UMTS + HSPA,
rozmery: 118 x 66 x 10 mm,
hmotnosť: 123 gramov
displej: TFT, dotykový (kapacitný), 262 tis. farieb, 320 x 480 b., 56 x 84 mm, 4“ (101 mm)
fotoaparát: 5 Mpix, LED blesk, autofókus, nahrávanie VGA videí (640 x 480 b.)
predná kamera: nie
pamäť: 512 MB RAM + 4 GB ROM (dostupných 2,65 GB) + microSD karta (do 32 GB),
globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps), HSUPA,
lokálny prenos dát: Bluetooth, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n),
hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack,
ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer,
batéria: Li-Ion 1 500 mAh
SAR: hlava 0,73 W/kg, telo 0,49 W/kg (norma 2 W/kg),

Cena a dostupnosť: v predaji, približne teraz už 80 €

Ak tu však niekto seriózne chce tento nenáročný mobil a neuvedomil si, že je prvý apríl, moju skúsenosť by si mal určite zmiešať s nejakou normálnou recenziou.

ZDROJFony

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -