Môžeme čítať Harryho Pottera zadarmo? Čo na to hovorí Rowlingová?

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Licencia Harryho Pottera zadarmo

Koronavírus nám priniesol veľa obetí. Nie len ľudia sa trápia ale aj svet zábavy a podnikania. Ako sa hovorí – všetko zlé je na niečo dobré. V týchto dňoch sa ľudia snažia pomôcť jeden druhému ako sa len dá. A tak isto zareagovala aj autorka známej knižnej série, J. K. Rowling. Licencia Harryho Pottera je momentálne zadarmo. Čo to znamená a pre koho to platí?

Žiaci, ktorí nechodia do škôl sa musia učiť prostredníctvom internetu. Učitelia, ktorí chcú svojim mladším žiakom čítať rozprávky, to majú ťažké. Nie je to len o zakúpení knihy a čítaní. Na to, aby mohli zverejniť video, kde nejaké dielo čítajú, často potrebujú licenciu zakúpenú od autora. O to ťažšie je využiť knihy, ktoré sa deťom reálne páčia, ako napríklad Harry Potter.

Harry Potter knihy
medium.com

20. marca 2020, Rowlingová na twitteri oznámila, že chce pomôcť všetkým učiteľom, ktorí chcú čítať Harry Pottera svojim deťom. Podmienkou je, aby učitelia videá nezverejňovali na sociálnych sieťach, ale aby tak urobili na školských portáloch. Učitelia z celého sveta jej ďakujú za pomoc a zverejňujú príbehy o tom, ako im táto sága pomáha s vyučovaním.

Nie len ona ale aj viaceré iné vydavateľstvá zrušili autorské práva počas tejto doby. Sú nimi Simon & Schuster, HarperCollins a Scholastic. Audible, známa stránka a aplikácia na počúvanie elektronických kníh, sa taktiež rozhodla, že učiteľom a rodičom pomôže.

Nedávno zverejnili stránku s názvom Audible Stories, kde rodičia a deti vedia počúvať rozprávky z pohodlia domova úplne zadarmo. Príbehy sú roztriedené podľa veku od najmenších cez tínedžerov až po klasiky. Všetko je samozrejme v anglickom jazyku.

Aké sú vaše názory na takúto pomoc učiteľom a rodičom? Myslíte si, že mohli urobiť aj niečo viac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: today.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -