Očakávaná hra Life is Strange: True Colors odhalila prvý trailer. Ohlásená bola aj remaster kolekcia

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vývojárske štúdio Square Enix včera usporiadalo prezentáciu s názvom Square Enix Presents, na ktorej nám odhalili podrobnosti o ďalších pripravovaných projektoch. Na zozname nechýbalo ani ohlásenie očakávanej hry Life is Strange: True Colors, ktorú si zahráš ešte tento rok.

Hra bude vydaná 10. septembra 2021 na platformy PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One a Xbox Series X.

O čom bude Life is Strange: True Colors?

V hre sa zhostíš úlohy Alexy Chen, ktorú stvárnila japonská herečka Erika Mori. Dej začína presťahovaným sa hlavnej hrdinky príbehu do Haven Springs, aby po 8 rokoch opäť nadviazala kontakt so svojím bratom Gabeom.

Rovnako ako ostatné hry zo série Life is Strange, aj tu sa začne sled udalostí veľmi rýchlo vykoľajovať a Gabe zomiera pri údajnej „nehode“. Alex je preto nútená využiť nadprirodzené schopnosti na vyriešenie záhady, ktorá sa skrýva za smrťou jej brata.

Zatiaľ čo Max Caulfield dokázala v prvej hre ohýbať čas, Alex Chen má nadštandardnú empatiu. Je schopná cítiť emócie iných ľudí a vidí, čo ich spôsobilo. No ak niekto cíti obzvlášť silnú emóciu, Alex môže stratiť kontrolu nad svojimi schopnosťami.

Life is Strange: Remastered Collection

Aby toho nebolo málo, fanúšikovia tejto hernej série sa dočkajú aj oživenia dvoch starších hier zo série – Life is Strange a Life is Strange: Before the Storm. Remasterované hry budú obsahovať vylepšenia enginu a osvetlenia, aktualizované vizuálne prvky a prostredie, ako aj vylepšené animácie.

Pôvodná hra sledovala postavu tínedžerky Max Caulfield, ktorá pomocou ohýbania času riešila záhady na strednej škole. Prequel spin-off Before the Storm vyrozprával príbeh o jej problémovej kamarátke Chloe Price. Obe spomínané hry sa skončili značným úspechom, takže príchod remasteru nie je vôbec prekvapením.

Dátum vydania tejto kolekcie určilo štúdio Square Enix na jeseň 2021. Zahrať si ju budeš môcť na platformách PC, Stadia, Xbox One a PS4. Kolekcia bude k dispozícii ako samostatné balenie, ale bude tiež súčasťou Ultimate Edition aj s novo oznámeným herným titulom Life is Strange: True Colors.

Hrával si hry zo série Life is Strange a dáš šancu či už novinke Life is Strange: True Colors alebo remasterom pôvodných hier? Názor nám nezabudni napísal dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -