Viacerí Slováci majú smolu. Toto sú nové TV stanice, kde budú vysielať Ligu majsjtrov

Nenechajte si ujsť

Budú sa meniť vysielatelia?

Zápasy Ligy majstrov aj v najbližších rokoch zostanú na kanáloch Nova Sport. V čerstvom vyhlásení to potvrdil šéf športu skupiny Nova Dušan Mendel. Hovorí, že už najbližší ročník prinesie zatraktívnenie formátu a vyšší počet prenosov, pre Slovákov však správa má rozpačitú príchuť. Kanály, na ktorých sa bude Liga majstrov vysielať, u nás totiž poskytuje iba jediný operátor.

Skupina Nova iba nedávno získala práva na Európsku a Konferenčnú ligu UEFA, zápasy ktorých bude na svojich športových staniciach vysielať počas štvrtkov. Utorky a stredy budú patriť Lige majstrov, ktoré sa budú vysielať už aj na kanáloch Nova Sport 5 a 6.

„Nové stanice Nova Sport 5 a 6 nám dávajú väčší priestor na odvysielanie vyššieho počtu zápasov. Utorkové a stredajšie večery budú na našich staniciach patriť Lige majstrov UEFA v doposiaľ nevídanej kvantite. Z každého hracieho dňa odvysielame až 6 zápasov – 2 podvečerné a 4 večerné súbežne na Nova Sport 3–6,“ upresňuje šéf športu TV Nova Dušan Mendel.

Šéf futbalovej sekcie Nova Sport Milan Štěrba pri futbalových prenosoch sľubuje nadštandardnú kvalitu nielen na postoch komentároch, ale tiež expertov a hostí. Ambíciou vysielateľa je tiež posilnenie štábu, ktorý bude schopný pokrývať väčšie množstvo zápasov.

Streamovacie TV
Zdroj: Unplash

Dostupnosť je značne obmedzená

Pre Slovákov správa o vysielaní Ligy majstrov na kanáloch Nova Sport 5 a 6 nemusí byť najlepšia. Nové športové kanály totiž na Slovensku ponúka jedine operátor Skylink, aj to iba v podobe Nova Sport 5. Šiesty kanál u nás neponúka žiadny operátor, keďže skupina Nova u nás s vysielateľmi zatiaľ nedohodla.

Lokálni provideri hovoria, že Nova cenu svojich kanálov nastavila príliš vysoko a pokiaľ by ich chceli do ponuky zaradiť, podpísalo by sa to aj na cene predplatného pre používateľov. To však operátori nateraz odmietajú. Nova Sport 5 a 6 vysielajú tiež priame prenosy F1 a ďalších motošportov vrátane MotoGP či série NASCAR.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -