Disney klasika Lilo & Stitch sa dočká hraného remakeu s režisérom úspešnej komédie Šialene bohatí aziati

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Režisér Jon M. Chu (Šialene bohatí aziati) je už len kúsok od toho, aby prevzal kormidlo v novom hranom projekte Lilo & Stitch, ktorý si pre nás pripravuje štúdio Disney. Momentálne sa do remakeu nostalgického dobrodružstva hľadá scenárista a aktuálny návrh od Mikea Van Waesa pravdepodobne zapadne prachom.

Remake bol pôvodne oznámený ešte v roku 2018 a už v tom čase nám bolo povedané, že premiérovať bude výhradne na streamovacej platforme Disney+.

Lilo & Stitch Disney
Zdroj: screengeek.net

Disney pripravuje hraný remake Lilo & Stitch

Produkcia mala oficiálne začať na Havaji už túto jeseň, ale to sa samozrejme z dôvodu momentálnej pandémie neudeje. Namiesto toho presúva Disney celý proces výroby na neurčito a všetko bude závisieť od situácie vo svete.

V projekte je zahrnutých aj niekoľko skúsených producentov – Dan Lin a Jonathan Eirich, ktorí sa naposledy podieľali na produkcii hraného Alladina. Výkonným producentom je Ryan Halprin. Disney sa taktiež snaží priviesť späť Chrisa Sandersa, ktorého hlas sprevádzal Sticha v pôvodnej animovanej rozprávke Lilo & Stitch z roku 2002.

Lilo & Stitch 2002 Disney
Zdroj: ceskatelevize.cz

Prekoná hraný remake svojho animovaného predchodcu?

Ak sa ešte vrátime do roku 2002, Lilo & Stitch sa za úspešný kasový trhák nepovažuje. No aj cez všetku kritiku sa z neho stal kultový favorit a Stitch sa aj po uplynutí dekád stále považuje za jednu z najobľúbenejších Disney postáv.

To však nemení nič na tom, že Jon M. Chu bude mať naozaj veľa práce pri prerábke a až postupom času zistíme, či sa tvorcom hraného remakeu podarí zachovať jedinečný vzhľad postáv, ktoré sme mohli vidieť v pôvodnej animácii.

Viac informácií o nadchádzajúcom projekte zatiaľ nemáme a pravdepodobne si počkáme až do momentu, kedy nám Disney oznámi mená autorov, ako aj celého hereckého obsadenia.

Čo hovoríte na pripravovaný hraný remake Lilo & Stitch, ktorý si pre nás pripravuje štúdio Disney? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -