Disney klasika Lilo & Stitch sa dočká hraného remakeu s režisérom úspešnej komédie Šialene bohatí aziati

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
- Advertis

Režisér Jon M. Chu (Šialene bohatí aziati) je už len kúsok od toho, aby prevzal kormidlo v novom hranom projekte Lilo & Stitch, ktorý si pre nás pripravuje štúdio Disney. Momentálne sa do remakeu nostalgického dobrodružstva hľadá scenárista a aktuálny návrh od Mikea Van Waesa pravdepodobne zapadne prachom.

Remake bol pôvodne oznámený ešte v roku 2018 a už v tom čase nám bolo povedané, že premiérovať bude výhradne na streamovacej platforme Disney+.

Lilo & Stitch Disney
Zdroj: screengeek.net

Disney pripravuje hraný remake Lilo & Stitch

Produkcia mala oficiálne začať na Havaji už túto jeseň, ale to sa samozrejme z dôvodu momentálnej pandémie neudeje. Namiesto toho presúva Disney celý proces výroby na neurčito a všetko bude závisieť od situácie vo svete.

V projekte je zahrnutých aj niekoľko skúsených producentov – Dan Lin a Jonathan Eirich, ktorí sa naposledy podieľali na produkcii hraného Alladina. Výkonným producentom je Ryan Halprin. Disney sa taktiež snaží priviesť späť Chrisa Sandersa, ktorého hlas sprevádzal Sticha v pôvodnej animovanej rozprávke Lilo & Stitch z roku 2002.

Lilo & Stitch 2002 Disney
Zdroj: ceskatelevize.cz

Prekoná hraný remake svojho animovaného predchodcu?

Ak sa ešte vrátime do roku 2002, Lilo & Stitch sa za úspešný kasový trhák nepovažuje. No aj cez všetku kritiku sa z neho stal kultový favorit a Stitch sa aj po uplynutí dekád stále považuje za jednu z najobľúbenejších Disney postáv.

To však nemení nič na tom, že Jon M. Chu bude mať naozaj veľa práce pri prerábke a až postupom času zistíme, či sa tvorcom hraného remakeu podarí zachovať jedinečný vzhľad postáv, ktoré sme mohli vidieť v pôvodnej animácii.

Viac informácií o nadchádzajúcom projekte zatiaľ nemáme a pravdepodobne si počkáme až do momentu, kedy nám Disney oznámi mená autorov, ako aj celého hereckého obsadenia.

Čo hovoríte na pripravovaný hraný remake Lilo & Stitch, ktorý si pre nás pripravuje štúdio Disney? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť