Logan Paul vs KSI – najväčšia udalosť tohto roka na YouTube?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najväčšia udalosť na YouTube

Niektorí hovoria, že to bude možno najväčšia udalosť na YouTube v histórii. Boxerský zápas medzi Loganom Paulom a KSI-om bude možno viac sledovaný, ako zápas McGregora proti Mayweatherovi. Zápas dvoch youtuberov je sledovaný po celom svete, na Slovensku sa mu však ľudia až tak nevenujú. Preto vám prinášame tento článok, aby ste ostali informovaní. Nie každý deň sa deje niečo takéto veľké vo svete YouTube. Pre tých, čo netušia o tejto akcii vôbec nič, zájdem do väčších podrobností.

KSI, Logan Paul, Deji, Jake Paul
zdroj: http://allworldreport.com

Logan Paul vs KSI

KSI, pravým menom Olajide William Olatunji, je 25-ročný britský youtuber. Má dva kanály, jeden vytvoril v roku 2008 a druhý, ten, ktorý teraz používa, v roku 2009. Na ňom zdieľa záznamy z hier a videá na rôzne témy.

Logan Paul je 23-ročný americký youtuber a zabávač. Svoju kariéru začal na platforme Vine v roku 2013, kde si nazbieral celkom slušné publikum. Na YouTube má teraz dva kanály, jeden s krátkymi skečmi, druhý s vlogmi.

Logan Paul a výlet do Japonska

Na prelome rokov 2017 a 2018 bol Logan Paul v Japonsku. Počas výletu stále aktívne vlogoval, až kým 1. januára nevydal video, ktoré mu „zničilo“ celú kariéru. Mnohí z vás o tomto videu pravdepodobne počuli. Logan sa s partiou kamarátov vybral do lesa Aokigahara, známeho ako les samovrahov. V ňom našiel a nafilmoval mŕtveho človeka, ktorý sa obesil.

Video vyvolalo pohoršenie na celom svete, YouTube ho stiahol, Logan prišiel o peniaze a boli mu odobraté isté práva. Spoločnosť naňho zmenila pohľad. Ku všetkému, začalo sa rozprávať aj o tom, ako sa nevhodne správal pri chrámoch v Japonsku a celkovo na výlete. Logan vydal ospravedlňujúce video a neskôr aj krátky dokument o samovraždách. Snaží sa svoju povesť zlepšiť. Hovorí aj o dokumente, na ktorom pracuje, ktorý bude o všetkom, čo sa v zime stalo. Spoločnosť hovorí, že práve týmto zápasom si chce napraviť reputáciu a odtrhnúť pozornosť od tohto incidentu.

Logan Paul
zdroj: knowyourmeme.com

Kde vznikol nápad?

KSI už pred tým vyzval iného youtubera menom Joe Weller. Tento zápas sa odohral 3. februára v Londýne. Na konci tohto zápasu ako víťaz vyzval súčasne Jakea Paula (Loganov mladší brat, youtuber) aj Logana. 24. februára Logan zverejnil odpoveď a objasnil divákom, čo sa deje. Dohodli sa, že sa KSI postaví Loganovi a Deji (KSI-ov mladší brat) Jakeovi. Dátum boxerského zápasu ustanovili na 25. augusta.

Odvtedy sa ale udialo veľa. Obaja začali trénovať, na internet sa dostalo aj pár záberov. Logan dokonca prišiel na miesto, kde KSI trénoval. Rozprávali a „hádali sa“ o to, kto vyhrá. Dokonca aj kanál FBE vydal video reakcie teenagerov na tento zápas. Na konci videa bolo hlasovanie a z 9 teenagerov šiesti hlasovali za KSI, jedna za Logana a dve povedali, že ich to nezaujíma. Neskôr KSI zverejnil reakciu na toto video. Následne Logan zverejnil reakciu na KSI-ovu reakciu na toto video.

Prvá tlačovka

Dovtedy to boli len maličkosti a okrem týchto dvoch kanálov sa o zápase veľa nehovorilo. Ale 16. júna sa odohrala prvá tlačovka (na ktorej nikto ale nevidel tlač, iba fanúšikov tlačiacich sa k pódiu) v Los Angeles. Moderoval ju boxer Shannon Briggs. Vstup na ňu bol zadarmo a na YouTube bol priamy prenos. Najprv boli na pódiu Jake a Deji, ktorí sa prekrikovali urážkami a vulgárnym skandovaním, prípadným kričaním slova „Walmart“ (obchodná sieť v Amerike). Neskôr na pódium vyšiel KSI a Logan Paul. V rozhovore týchto dvoch už boli použité kvalitné… kvalitnejšie vtipy a aj atmosféra sa zmenila. Samozrejme Deji a Jake ostali na pódiu a stále kričali svoje pokriky v pozadí.

First Press Conference
zdroj: youtube.com

KSI doniesol Loganovi „darčeky“ v podobe hračiek z Toy Story (referencia na udalosti z Japonska, Logan mal na sebe čiapku v tvare týchto hračiek). Logan mu na oplátku doniesol toaletný papier s vytlačenou KSI-ovou tvárou na ňom. Chvíľu sa ohadzovali darčekmi a hádali sa, zatiaľ čo dav tvorený prevažne Loganovými fanúšikmi odpovedal na Jakeove a Dejiho pokriky.

Následne KSI vytiahol blonďavú parochňu a začal parodovať Loganove ospravedlňujúce sa video z januára. Logan k nemu prišiel a údajne sa mu snažil strhnúť bandanu, na čo sa KSI po ňom rozbehol a nemotorne mu vrazil lakťom/ramenom do tváre. Potom len nastal chaos, na pódiu sa objavilo veľa ľudí z oboch strán a tlačovka skončila.

Dolu vodou

Naozaj sa to ale zvrhlo tento mesiac, keď Logan zverejnil svoj vzťah s Chloe Bennet, herečkou zo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Ich vzťah si KSI nenechal ujsť a okomentoval ho vo svojom videu, kde Chloe prirovnal k prostitútke (aj keď to tak údajne nemyslel). Na to sa ozvali Loganovi priaznivci. Tesne pred druhou tlačovkou, tentokrát v Londýne, Deji natočil video, v ktorom podporuje svojich a KSI-ových fanúšikov, aby robili čokoľvek, ak stretnú Logana a Jakea na uliciach. Video bolo neskôr stiahnuté, pravdepodobne kvôli dôsledkom.

Logan Chloe
zdroj: justjaredjr.com

Druhá tlačovka

18. júla bola teda v Londýne druhá tlačovka (taktiež bez viditeľnej tlače). Od prvej sa ale dosť líšila. Moderoval ju youtuber True Geordie, vlastným menom Brian Davis, ktorý taktiež moderoval zápas KSI vs Joe Weller. Dav bol iný a celá atmosféra bola hostilnejšia. Samozrejme, prvý bod programu bol Jake a Deji, ktorí po sebe znova pokrikovali. Deji dokonca prirovnal Jake-a k niekoho menštruácii, pretože mal na sebe červený oblek. Zlé pre Dejiho bolo to, že on bol rovnako oblečený v červenom. No po tomto smutnom divadle vystúpil na pódium KSI a následne Logan Paul.

KSI začal rozprávať o Loganovej priateľke a nadávať na jeho rodinu. Logan zatiaľ sedel a okrem jedného vtipu o veľkosti pohlavného orgánu svojho oponenta nepovedal nič. V istom momente sa mikrofónu ujal Loganov otec a začal sa hádať s KSI-om osobne. Po piatich minútach KSI-ovho monológu sa Logan zodvihol, rozlúčil sa a opustil pódium.

Second Press Conference
zdroj: allworldreport.com

To však ešte nebol koniec. Pri odchode Logana a Jakea bol celý východ obklopený fanúšikmi. Ľudia boli po celých budovách, viseli na zábradliach, preliezali ich. Hádzali po Loganovom tíme rôzne predmety vrátane plechoviek s farbami. Loganov otec pri úteku pred rozbesneným davom dokonca dostal ranu päsťou zozadu. Môžeme len hádať, či bola toto odozva na Dejiho video.

Casey Neistat

Po druhej tlačovke americký youtuber Casey Neistat zverejnil 35-minútové nezostrihané video rozhovoru s Loganom Paulom. Rozprávajú sa o udalostiach v januári, o pripravovanom dokumente a aj o zápase. Dostávame v ňom odpovede na mnohé otázky. No zároveň si nikdy nemôžme byť istí, že to, čo Logan hovorí, je pravda a nie len to, čo chce spoločnosť počuť.

Casey Neistat and Logan Paul
zdroj: therabbitsociety.com

FACE 2 FACE

Na novom kanáli KSIvsLogan vyšli po druhej tlačovke dve videá. V jednom si oproti sebe sadli Jake a Deji, v druhom KSI a Logan. Konverzácia bola vedená moderátorom. V rozhovore, ktorý mal Logan a KSI, Logan povedal, že už ho nebaví o tom stále rozprávať a že jediné, na čom záleží, je zápas. Obaja potom povedali (znova), že sa navzájom porazia. Asi najpreberanejší moment z tohto rozhovoru je, keď sa KSI nazve Bohom (čo bol údajne sarkazmus).

FACE 2 FACE
zdroj: dexerto.com

Po všetkom tomto cirkuse Logan vydal video, v ktorom rozprával, čo sa stalo na druhej tlačovke, prečo odišiel, čo sa dialo potom. Taktiež tam vytiahol starú kauzu okolo KSI-a, o ktorej sa údajne dohodli, že nebudú hovoriť. Rozpráva o tom, ako sa KSI správa k ženám ako k objektom a ako sa k nim správal v minulosti. KSI na to natočil odpoveď, kde ho obvinil z klamstva a obhajoval svoje činy na druhej tlačovke. No nepovedal nič na fanúšikov, ktorí sa snažili Loganov tím napadnúť. Pravdepodobne si sám bol vedomý toho, že ich chovanie nebolo adekvátne. Snáď…

Veľký zápas

Všetok tento ošiaľ vyvrcholí 25. augusta v Manchesteri, kde sa títo štyria youtuberi stretnú v boxerskom zápase. Lístky sú stále v predaji (podľa mňa za nehorázne množstvo peňazí) a zápas sa bude dať pozerať online na YouTube na kanáli KSIvsLogan, ak si zaplatíte 7 eur. Myslím si ale, že zápas bude veľmi zaujímavý, výsledky sú podľa mňa nepredpokladateľné, aspoň v jednom z týchto zápasov určite (veľa ľudí tvrdí, že Deji nemá šancu). Zaujímavé bude taktiež chovanie víťazov a porazených a ich reakcie na zápas.

KSI vs Logan Paul
zdroj: tubefilter.com

Čo si myslíte vy? Sledujete túto YouTube-ovú drámu, alebo ste o nej do teraz ani nepočuli? Máte svojho favorita, alebo dokonca letíte pozrieť si zápas osobne? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -