Je s Marvelom koniec? Sledovanosť jeho najväčšieho hitu sa drasticky prepadla

Nenechajte si ujsť

Loki na tom nie je dobre

Zdá sa, že Marvel nezachráni ani pokračovanie zatiaľ najúspešnejšieho MCU seriálu Loki. Jeho druhá séria na Disney+ odštartovala na začiatku októbra a finálna časť je na programe už na budúci týždeň – 9. novembra, aj napriek silnému debutu však Loki za očakávaniami zaostáva.

Hollywood Reporter totiž uvádza, že 2. sériu Lokiho v USA sleduje až o 39 % divákov menej, ako to bolo pred dvoma rokmi pri prvej sezóne. Portál sa odvoláva na dáta spoločnosti Nielsen, ktorá vyhodnocuje metriky sledovanosti v USA. Podľa týchto dát sledovaním novej Marvelovky diváci strávili približne 449 miliónov minút, čo je výrazne menej ako pri prvej sérii. Tá zaznamenala 731 miliónov minút.

2. séria Loki promo
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Do 449 miliónov minút Nielsen navyše zahrnul aj aktuálnu sledovanosť šiestich epizód prvej série, napríklad od divákov, ktorí sa pred novými časťami rozhodli príbeh nevyspytateľného boha ľsti pozrieť odznova. Presnú sledovanosť 2. série tak zatiaľ nemožno presne určiť, isté je, že je výrazne nižšia ako pred dvoma rokmi.

Jedna katastrofa za druhou

Opäť sa tak dokazuje, že diváci už začínajú byť superhrdinských príbehov presýtení a problémy Marvelu sa ďalej dupľujú. Komiksová továreň bojuje s nízkymi tržbami svojich filmov, aktuálne sa obáva katastrofy pred budúcotýždňovou premiérou The Marvels. Tá podľa predpredajov vstupeniek smeruje k finančnému fiasku.

Okrem toho Marvel bojuje aj s ďalšími problémami. Hlavná herecká hviezda piatej fázy MCU – Jonathan Majors, ktorý stvárňuje Kanga Dobyvateľa, je v USA obvinený z obťažovania a domáceho násilia, a Marvel sa všemožne snaží uhasiť narastajúcu mediálnu pohromu okolo herca. Štúdio dokonca uvažuje, že ho v ďalších filmoch nahradí celkom novým antagonistom.

loki 2. séria
Marvel Studios

Veľké očakávania komiksový gigant vkladal práve do Lokiho, z ktorého sa pred dvoma rokmi vykľul obrovský hit. Ani pri druhej sérii to so sledovanosťou nebolo najhoršie. Služba Disney+ potvrdila, že Loki je druhým najsledovanejším seriálom Disney+ v tomto roku, lepšie si viedla už len 4. séria Mandaloriána. Ak sa však čísla porovnajú s predchádzajúcou sériou, Marvel pravdepodobne príliš spokojný nie je.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -