Loki mal pôvodne umrieť úplne inak. Mal ho Thanos vystopovať a zabiť?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte si ešte na film Thor: Ragnarok, ktorý zrežíroval Taika Waititi? Dej samotného filmu totižto mal skončiť úplne inak, a tak by sa náš obľúbený Loki dočkal úplne iného osudu, aký sme mohli vidieť na začiatku filmu Avengers: Infinity War.

Fanúšikovia MCU zažili menší šok, pretože už po pár minútach bol Loki zabitý Thanosom. Aj preto sa veľa z nás zamyslelo nad otázkou, či sa tento Boh ukáže v Endgame. Našťastie sa tak udialo a „nová“ verzia tejto postavy sa v MCU stále vyskytuje. V súčastnosti sa dokonca pripravuje seriál Loki od Disney+, ktorý by sa mal ukázať v roku 2021.

Najnovšie informácie z natáčania Avengers: Endgame však odhaľujú, že film Thor: Ragnarok mal pre Lokiho pôvodne pripravený iný koniec. Film nadväzuje na Infinity War, kde vidíme loď plnú Asgarďanov. Tým sa podarilo utiecť od škody spôsobenej Helou a samotným Ragnarokom.

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Medzi preživšími sa samozrejme nachádza aj Loki, ktorý vlastní Tessaract a vydáva sa s ním na Jotunheim. A presne takto sa začína Infinity War, kedy sa na scéne objaví Thanos, zoberie si Kameň nekonečna a prekvapivo zabíja Lokiho.

Mal Loki prežiť Infinity War?

Scenár obsahujúci Lokiho smrť sa nepozdával všetkým, ale bratia Russovci si z toho veľkú hlavu nerobili. Už v tom čase totižto vedeli, že sa táto MCU postava bude uberať novým smerom a určite ho nevidíme naposledy. Dlhé roky si fanúšikovia priali, aby sa Loki ocitol na strane dobra a v rozhodujúcom momente nezradil svojich najbližších.

Tak sa aj stalo a jeho príbeh sa ukončil hneď v prvých minútach Infinity War. Ak ste však smútili, dôvodov je čoraz menej. Ohlásený seriál prinesie naspäť aj pôvodného herca Toma Hiddlestona a Loki nám tak bude môcť opäť ukázať svoje triky.

Ak by sme sa však snažili dopátrať k informáciám o seriáli, projekt je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva. Zrejme však nazrieme do minulosti, kde sa Loki skrýva na úteku. Výkonný producent seriálu Stephen Broussard taktiež potvrdil, že cestovanie v čase bude tiež dôležitá súčasť seriálu. Svoje slová doplnil nasledovne:

„Bude to o mužovi, ktorý kvalitne naletí do deja a my tak budeme mať možnosť preskúmať viac ľudských stránok Lokiho.“

Film Thor: Ragnarok bol pre MCU veľmi dôležitým filmom. Avengers: Endgame by nikdy nebol takým filmom, aký sme mohli vidieť. To sa hlavne týka postavy Thora, ktorý sa dostal na úplne novú úroveň. Ak by režisér Taika Waititi nezmenil film v prospech Thora, veľa vecí by bolo k dnešnému dňu inak.

Loki v Avengers: Endgame
Zdroj: theverge.com

Celý príbeh vám však určite nemusím predstavovať a veľmi dobre ho už poznáte. Ako sa budú vyvíjať ďalšie udalosti uvidíme už postupom času, kedy sa obaja Bohovia opäť ukážu pred kamerami. V prípade Lokiho to bude spomínaný seriál a druhý menovaný sa ukáže v pripravovanom filme Thor: Love and Thunder.

Tešíte sa na nadchádzajúce Marvel projekty? Ste so smrťou Lokiho spokojní? Nižšie môžete vidieť alternatívu jeho osudu, ktorú na sociálnej sieti Twitter uverejnil MarvelBros23.

Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -