Kam zmizol Loki v Avengers: Endgame? Vieme, kedy ho v MCU uvidíme naposledy!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Loki dostal v Avengers: Infinity War naozaj hrdinskú smrť. Všetko riskoval pre to, aby zachránil svojho brata Thora, čo sa mu však aj pomstilo. Thanos ho chytil za krk, zaškrtil a uistil nás, že tentokrát už z mŕtvych nevstane. A predsa sa tak stalo. Loki v Avengers: Endgame síce neožil, to je pravda, keďže sme len znova videli jeho staršiu verziu, no stala sa jedna vec, vďaka ktorej ho ešte určite uvidíme! Vieme ale, že to už bude naposledy, čo sa objaví v Marvel Cinematic Universe

Loki v Avengers: Endgame
Zdroj: startfilm.ru

Loki v Avengers: Endgame zmizol… Kam?

Keď sa zúfalí hrdinovia zamýšľali nad tým, ako ešte môžu pomôcť svetu s polovičnou populáciou, zjavil sa Ant-Man, ktorý prišiel s geniálnym nápadom: cestovať späť v čase. Tak sa im podarilo získať Kamene Nekonečna ešte predtým, ako ich Šialený Titán použil a zničil. Spolu s Avengermi sme sa teda ocitli v udalostiach predchádzajúcich filmov.

Vrátili sme sa do časov, kedy sa odohrávali Strážcovia Galaxie (2014), Thor: Temný svet (2013) a pôvodní The Avengers (2012). Práve pri bitke v New Yorku, kedy sa tím dal po prvýkrát dokopy, sme sa v Endgame znova stretli s Lokim. Práve vtedy plán hrdinov vykoľajil a Lokimu sa podarilo získať Tesseract, ktorým sa mohol premiestniť preč.

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Seriálový vesmír

Verzia Lokiho z roku 2012 použitím Tesseractu vytvorila alternatívnu realitu, v ktorej sa bude odohrávať jeho vlastný seriál, ktorý vyjde na Disney+. Pri jeho nedávnom odhalení sme sa dozvedeli, že príbeh sa zameria na to, ako Loki ovplyvňuje chod ľudstva v tejto rozdielnej realite.

“V SERIÁLI BUDEME NASLEDOVAŤ LOKIHO,KTORÝ SA SO SVOJIMI SCHOPNOSŤAMI OBJAVUJE V DEJINÁCH ĽUDSTVA AKO NEČAKANÝ HRÁČ V HISTORICKÝCH UDALOSTIACH.

Loki v Avengers: Endgame
Zdroj: dtcimedia.disney.com, commons.wikimedia.org, filmozrouti.cz

Uvidíme ho naposledy…

Lokiho teda v MCU najbližšie uvidíme v jeho vlastnom seriáli. Už dávnejšie totižto bolo potvrdené, že pripravované Marvel seriály budú prepojené s filmovým univerzom. Ako sa však teraz dozvedáme, bude to naposledy.

Tom Hiddleston, predstaviteľ Lokiho, nedávno ponúkol rozhovor portálu THR na Medzinárodnom filmovom festivale v Šanghaji. Tam sa herec rozrozprával o tejto obľúbenej postave, pričom taktiež niečo prezradil o pripravovanom seriáli:

„To, že tieto filmy prehovorili k ľuďom, ma stále prekvapuje a vzbudzuje vo mne nadšenie. Vedel som, že je komplexnou postavou. Inteligentný, no zraniteľný. Naštvaný a stratený, zlomený a múdry. Bola to skvelá príležitosť, ktorá prerástla do tejto siete filmov. Nikdy som to nečakal. Som veľmi šťastný, že tento charakter sa ľuďom zapáčil…“

tom hiddleston fakty
Zdroj: wallpapers13.com

A takto odpovedal na otázku ohľadom detailov k pripravovanému seriálu:

„Poviem vám len, že sa volá Loki. Je to nový odchod… ale nesmiem vysvetliť, prečo.“

Loki v Avengers: Endgame
Zdroj: syfy.com

Ak ste sa teda ešte netešili, môžete rovno začať. Ako povedal samotný herec, bude to nový odchod pre Lokiho… s najväčšou pravdepodobnosťou finálny. No ressurections this time.

Myslíte si, že Loki v Avengers: Endgame odišiel do alternatívnej reality, v ktorej naposledy uvidíme túto postavu vďaka jeho seriálu? Alebo máte inú teóriu? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: thr.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -