Toto je 10 vecí, ktoré na postave Lokiho vôbec nedávajú zmysel. Ako si ich vysvetľujete vy?

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

10 prípadov, kedy Lokiho postava nedávala zmysel

Jedným z najobľúbenejších záporákov v superhrdinských filmoch je Loki, ktorý svojimi trikmi prekabátil takmer každého. Práve kvôli jeho popularite sa objavil aj v množstve filmov. Avšak, aj napriek tomu má Lokiho postava scény, ktoré nedávajú žiaden zmysel.

Táto postava je známa tým, že svojmu bratovi Thorovi závidí právo na trón. Je to tak kvôli tomu, že Loki bol adoptovaný. Jeho pravým otcom je Laufey, vládca Mrazivých obrov, čo dopomohlo urobiť jeho charakter ešte zaujímavejším. Toto je 10 vecí, ktoré nám na tejto postave nesedia.

10. Nerealistické hologramy

Postava Lokiho
Zdroj: screenrant.com

Vo filme Thor: Temný svet sme boli svedkami toho, ako Loki zomiera, čo vyzeralo veľmi reálne a dramaticky, ale ukázalo sa, že to bol iba jeho hologram. Loki bol teda v úplnom poriadku, hologramy sú jeho typickou črtou, s ktorou sa stretávame vo filmoch veľmi často.

Jedným z príkladov je film Thor: Ragnarok. Tu avšak nastáva moment, ktorý vytvára nezmyselnú situáciu. V tomto filme sa Thorovi nepodarilo ani len hodiť kamienok do Lokiho hologramu, zatiaľ čo v Temnom svete sa mu podarilo držať Lokiho celé telo. Tým pádom bolo nemožné, aby sa Lokiho hologramu niečo stalo.

9. Snaha zabiť Thanosa

loki Thanos
Zdroj: youtube.com

Najväčším dôvodom, prečo je Loki taký obľúbený, je to, že svojou múdrosťou a šikovnosťou dokáže prekabátiť takmer každého. Jeho ilúzie a hologramy sú také efektívne, že aj napriek ich opakovanému použitiu sa ľudia nechajú nachytať.

Vo filme Avengers: Infinity War sa Loki rozhodol zabiť Thanosa jedným zo svojich trikov. Avšak nebolo to ani zďaleka to, na čo sme boli pri tomto záporakovi zvyknutí. Namiesto toho, aby použil svoje ilúzie a triky, sa snažil Thanosa nalanáriť na to, že je na jeho strane. Nuž, všetci vieme, ako to dopadlo.

8. Získanie titulu boha

loki tom hiddleston
Zdroj: bustle.com

Už sme vyššie spomínali, kto je skutočným rodičom Lokiho. Napriek tomu, že jeho reálny rodičia majú od bohov dosť ďaleko, Loki je známy ako boh zlomyseľnosti. Ako je to vôbec možné? Je logické a jasné, prečo má tento titul Thor, keďže to mohol dediť po jeho otcovi a starom otcovi. Pri Lokim to je ale veľmi zaujímavé, keďže nie sú pokrvnými príbuznými.

7. Farba pokožky

Postava Lokiho
Zdroj: movies.stackexchange.com

Loki, ako syn Mrazivých obrov, mal mať modrú farbu svojej pokožky, aby sa podobal na svoju skutočnú rodinu. Bolo to vysvetlené tak, že keď si ho Odin adoptoval, vytvoril zaklínadlo, ktorým zmenil jeho pôvodnú modrú farbu na bielu. Loki o tomto, samozrejme, netušil.

Keď vo filme Thor: Ragnarok Odin zomrel, skončilo sa aj zaklínadlo, ktoré malo držať Helu ďaleko od Asgardu. Prečo sa teda neukázala Lokiho pravá farba?

6. Lokiho ovládanie mysle

Loki-Tesseract
Zdroj: cbr.com

Keď Loki použil Tesseract a ocitol sa v S.H.I.E.L.D. základni, použil ovládanie mysle na Dr. Selviga a Hawkeya. Ak by ho avšak použil na šéfa tejto organizácie, Nicka Furyho, dosiahol by omnoho viac. Fury by bol jeho bábikou a tým pádom by ovládal aj Avengerov.

5. Thanosove milosrdenstvo

Loki-Tesseract
Zdroj: screenrant.com

Loki a Thanos boli prepojení dlhšiu dobu. Thanos bol ten, ktorý inštruoval Lokiho k tomu, aby získal Tesseract čo najskôr. Avšak Loki sa neponáhľal a stihlo prejsť viac ako 6 rokov s tým, že Loki bol vlastníkom Tesseractu a nič sa mu nestalo. Napriek tomu, že mu Thanos sľuboval bolesť, akú ešte nezažil, ak mu ho nedonesie okamžite.

4. Zastavenie agenta Coulsona

Loki Coulson
Zdroj: screenrant.com

Počas prvých Avengerov Loki zavrel svojho brata do klietky a rozprával sa s ním. Medzitým sa agent Coulson rozhodol nenápadne zaútočiť na Lokiho. Avšak tento obľúbený boh zlomyseľnosti ho prekabátil a tak strelil Coulson iba do jeho hologramu.

Ako je ale možné, že vedel o tomto neplánovanom útoku? Dokáže Loki vidieť budúcnosť? Prečo teda nevedel o tom, že na neho chce zaútočiť Hulk? Toto je taktiež jedna z vecí, ktorá nám na tejto postave nedáva zmysel.

3. Vzťah so svojim bratom

Loki Thor
Zdroj: archive.nerdist.com

Lokiho postava je najčastejšie spájaná s jeho bratom, Thorom. Thor mal Lokiho od malička rád a snažil sa s ním vytvoriť dobrý vzťah. Loki bol zase spájaný s tým, že svojho brata v láske nemá. Vo filme Thor: Ragnarok sme mali možnosť vidieť scénu, kde boli tieto postavy iba deťmi.

Videli sme scénu, ako zle sa správal Loki k Thorovi, ako sa menil na hada a robil Thorovi nepríjemnosti. No na základe prvého filmu o Thorovi sme sa dozvedeli, že Loki začal nenávidieť svojho brata až keď zistil, že sa jedného dňa stane kráľom. Ako je teda možné, že ho nemal rád už od dieťaťa?

2. Lokiho plán

Postava Lokiho
Zdroj: flickr.com

Keď sa Loki dozvedel, že nebude kráľom Asgradu, začal protestovať a tvoriť plán na to, aby sa Odinovi pomstil. Jeho plán bol pomôcť Mrazivým obrom dostať sa do Asgardu, zabiť ich vodcu Laufeyho tak, aby to Odin videl a bol na neho hrdý.

Plán s Mrazivými obrami už mal aj Thor a to bolo práve to, čo ho stálo vyhnanstvo na Zemi. Prečo by si Loki myslel, že v tom uspeje a Odin ho bude mať radšej? Taktiež predtým, ako Mraziví obri prišli, Loki čakal na to, aby Odin zaspal. Ak by ale chcel zapôsobiť na svojho otca, nebolo by lepšie, ak by bol zobudený a videl to na vlastné oči?

1. Vzťah s Helou

Hela, Loki a Thor, Zdroj: Screenrant.com
Zdroj: Screenrant.com

Keď sme sa zoznámili s Odinovou dcérou, Helou, pripomínala nám troška Lokiho. Jej plán bol získať Asgardský trón a vládnuť. To bolo to, čo sa dosť podobalo Lokiho plánu v prvých Avengeroch. Je teda veľmi čudné, že Loki nebol prvým človekom, ktorý by stál na jej strane a pomáhal jej. Bol by to určite veľmi zaujímavý tím. Samozrejme, Loki ju mohol zničiť a stať sa vládcom sám.

Lokiho postava má určite svoje muchy. My sme našli týchto desať, našli ste aj vy nejaké ďalšie, ktoré sme nespomenuli? Napíšte nám váš názor a tipy do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -