Loving Vincent je životopisný film vyrozprávaný pomocu 62 000 maľovaných obrazov v štýle Van Gogha!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V plnom prúde je práve jeden z najprestížnejších filmových festivalov. Ide o každoročný, takmer týždenný program, ktorý sa odohráva vo francúzskom meste Annecy. Festival sa špecializuje na tie najambicióznejšie a najzaujímavejšie animované filmy minulosti i budúcnosti. Spomínajú sa na ňom na priekopnícke animácie, ktoré možno považovať za umenie. Nové animáky zo všetkých kútov sveta sa naopak poprvýkrát predstavujú divákom a súťažia v rôznych kategóriach. Okrem rôznych konferencií od štúdia Disney a nezávislých umelcov sa však dnes odohrá celosvetová premiéra nemierne jedinečnej snímky.

Loving Vincent: Film, za ktorým stojí 125 maliarov a 62 000 ručne maľovaných obrazov

Len málo nezávislých animovaných filmov je tak očakávaných a obdivu sa dočká ešte pred jeho vydaním. Film okamžite oslovil investorov, divákov a nadšencov umenia. Ide totiž o prvú ručne maľovanú celovečernú snímku. Správy o veľkosti a náročnosti produkcie sa rozšírili hneď nato, čo sme sa dozvedeli, ako výroba postupovala. Film bol totiž konvenčným spôsobom za pomoci normálnych hercov a kameramanov digitálne natočený. Potom však prišli na scénu profesionálni maliari, ktorý každú snímku filmu do detailu premenili na jeden z 62 000 obrazov olejomaľby v štýle Van Gogha. Produkcia od zahájenia až do nedávneho konca trvala štyri roky.

loving vincent
Najznámejší obraz maliara, v ktorého štýle je „namaľovaný“ celý film; Zdroj: wikipedia.org

Snímka nie je obyčajný životopisný príbeh maliara Vincenta Van Gogha. Úlohou filmu je vyrozprávať mysteriózny príbeh ukrytý za samovraždou mladého muža, ktorého si zahral Douglas Booth. Scenáristi Kobiela a Welchman nekonvenčne skúmajú príčiny a dôvody, ktoré viedli k tomu, že sa maliar na vzostupe strelil v roku 1891 do žalúdku. Centrom tých najzaujímavejších súčastí príbehu sú fiktívne rozhovory s ľudskými subjektami mnohých z Van Goghových posledných diel. Otázky ohľadom smrti jedného z najväčších a najpopulárnejších maliarov pravdepodobne zodpovedané nebudú, tvorcovia filmu v to ani nedúfajú. Na ne sa pokúšali odpovedať už mnohé generácie milovníkov umenia. Snímka má miesto toho pomôcť objaviť nám našu bázeň a vytvoriť prienik medzi našou prirodzenosťou a Van Goghovým nepopierateľným géniom.

Trailer na film Loving Vincent si môžete pozrieť tu:

Snímka sa má medzinárodného vydania do kín dočkať v októbri tohto roku.

ZDROJVARIETY

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -