FilmyTrailery

Loving Vincent je životopisný film vyrozprávaný pomocu 62 000 maľovaných obrazov v štýle Van Gogha!

V plnom prúde je práve jeden z najprestížnejších filmových festivalov. Ide o každoročný, takmer týždenný program, ktorý sa odohráva vo francúzskom meste Annecy. Festival sa špecializuje na tie najambicióznejšie a najzaujímavejšie animované filmy minulosti i budúcnosti. Spomínajú sa na ňom na priekopnícke animácie, ktoré možno považovať za umenie. Nové animáky zo všetkých kútov sveta sa naopak poprvýkrát predstavujú divákom a súťažia v rôznych kategóriach. Okrem rôznych konferencií od štúdia Disney a nezávislých umelcov sa však dnes odohrá celosvetová premiéra nemierne jedinečnej snímky.

Loving Vincent: Film, za ktorým stojí 125 maliarov a 62 000 ručne maľovaných obrazov

Len málo nezávislých animovaných filmov je tak očakávaných a obdivu sa dočká ešte pred jeho vydaním. Film okamžite oslovil investorov, divákov a nadšencov umenia. Ide totiž o prvú ručne maľovanú celovečernú snímku. Správy o veľkosti a náročnosti produkcie sa rozšírili hneď nato, čo sme sa dozvedeli, ako výroba postupovala. Film bol totiž konvenčným spôsobom za pomoci normálnych hercov a kameramanov digitálne natočený. Potom však prišli na scénu profesionálni maliari, ktorý každú snímku filmu do detailu premenili na jeden z 62 000 obrazov olejomaľby v štýle Van Gogha. Produkcia od zahájenia až do nedávneho konca trvala štyri roky.

loving vincent

Najznámejší obraz maliara, v ktorého štýle je “namaľovaný” celý film; Zdroj: wikipedia.org

Snímka nie je obyčajný životopisný príbeh maliara Vincenta Van Gogha. Úlohou filmu je vyrozprávať mysteriózny príbeh ukrytý za samovraždou mladého muža, ktorého si zahral Douglas Booth. Scenáristi Kobiela a Welchman nekonvenčne skúmajú príčiny a dôvody, ktoré viedli k tomu, že sa maliar na vzostupe strelil v roku 1891 do žalúdku. Centrom tých najzaujímavejších súčastí príbehu sú fiktívne rozhovory s ľudskými subjektami mnohých z Van Goghových posledných diel. Otázky ohľadom smrti jedného z najväčších a najpopulárnejších maliarov pravdepodobne zodpovedané nebudú, tvorcovia filmu v to ani nedúfajú. Na ne sa pokúšali odpovedať už mnohé generácie milovníkov umenia. Snímka má miesto toho pomôcť objaviť nám našu bázeň a vytvoriť prienik medzi našou prirodzenosťou a Van Goghovým nepopierateľným géniom.

Trailer na film Loving Vincent si môžete pozrieť tu:

Snímka sa má medzinárodného vydania do kín dočkať v októbri tohto roku.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár