Trailer: Ponorte sa do vôd Talianskej riviéry v animovanom filme Luca od Pixaru

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Pixar odhaľuje prvý trailer na ich animovanú novinku Luca. V príbehu o dospievaní navštívime slnečnú Taliansku riviéru a ponoríme sa hlboko do vôd silného priateľstva. Film sleduje príbeh dvoch mladých chlapcov, ktorí ukrývajú veľké tajomstvo. Obaja sú morskými príšerami v ľudskom tele, pochádzajú z iného sveta ukrývajúceho sa hneď pod hladinou vody.

Nádherná animácia nás prenesie do prímorského mestečka na pobreží Talianskej riviéry, kde Luca a jeho najlepší kamarát Alberto prežívajú nezabudnuteľné leto. V kresle režiséra sedí taliansky filmár Enrico Casarosa, pre ktorého pôjde o režijný debut celovečerného filmu. V minulosti nám priniesol krátky animák La Luna (2011), ktorý sa premietal pred filmom Neskrotná od Pixaru.

Teaser trailer na film Luca:

Svoje hlasy prepožičajú postavám Jacob Tremblay ako Luca, Jack Dylan Grazer ako Alberto, Maya Rudolph ako Lucova mama Daniela a Jim Gaffigan ako jeho otec Lorenzo.

„Toto je pre mňa hlboko osobný príbeh nielen preto, že sa odohráva na Talianskej riviére, kde som vyrastal, ale aj preto, lebo jadrom tohto filmu je oslava priateľstva,“

Prezradil režisér Enrico Casarosa ešte v júli minulého roku. Pokračoval:

„Priateľstvá z detstva často určujú smer toho, kým sa chceme stať, a práve tie putá sú jadrom nášho príbehu v ‘Luca‘. Takže okrem krásy a pôvabu talianskeho pobrežia bude náš film obsahovať nezabudnuteľné letné dobrodružstvo, ktoré Lucu zásadne zmení.“

Nakoniec dodal, že film vzdá úctu Federicovi Fellinimu a ďalším klasickým talianskym filmárom. Taktiež aj japonskej legende animácie, Hayao Miyazakimu.

Premiéra v kinách je naplánovaná na 18. jún 2021. Na rozdiel od posledného filmu od Pixaru, Duša, sa Luca dočká kinopremiéry a neuvidíme ho na streamovacej službe Disney+. Naopak hybridná distribúcia čaká Disney rozprávku Raya a posledný drak, ktorá bude v marci dostupná v rámci poplatku Premier Access aj na Disney+.

Ako na vás zapôsobila prvá ukážka z animovaného filmu Luca? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: digitalspy.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -