‚Luca‘ trailer: Morské príšerky prežívajú nezabudnuteľné leto v novom animáku od Pixar

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Slnečné lúče leta, hlboké vody Talianskej riviéry a dvaja neobyčajní kamaráti. Štúdio Pixar odhaľuje nový trailer na animovanú novinku Luca, ktorá vás nepochybne očarí. Klasický príbeh o dospievaní dostane nie veľmi klasickú zápletku. Luca a Alberto skrývajú tajomstvo, ktoré odhalí len kontakt s vodou. Obaja sú totiž morskými príšerkami, ktoré na súši naberajú ľudskú podobu.

Ak by mali filmy Daj mi tvoje meno a Malá morská víla potomka, vyzeralo by to veľmi obdobne. Animák prichádza z dielne režiséra Enrica Casarosu, ktorého hlboko inšpirovalo jeho dospievanie v Taliansku. A nedá sa poprieť, že táto inšpirácia priam sála z novej ukážky. Pôjde o jeho režijný debut celovečerného filmu. V minulosti nám priniesol krátky animák La Luna (2011), ktorý sa premietal pred filmom Neskrotná od Pixaru.

Svoje hlasy prepožičajú postavám Jacob Tremblay ako Luca, Jack Dylan Grazer ako Alberto, Maya Rudolph ako Lucova mama Daniela a Jim Gaffigan ako jeho otec Lorenzo.

Trailer na animák Luca od Pixar:

Pôvodným plánom bola premiéra v kinách. Nakoniec sa film dostane na streamovaciu službu Disney+, ale nezúfajte. V krajinách, kde platforma dostupná nie je, by mal premiérovať v kinách. Samozrejme, na Slovensku až po ich otvorení. Dobré správy máme aj pre predplatiteľov Disney+. Luca nebude súčasťou Premier Access, takže dostupný bude bez dodatočného poplatku 29,99 amerických dolárov.

Režisér prezradil, že film vzdá úctu Federicovi Fellinimu a ďalším klasickým talianskym filmárom. Taktiež aj japonskej legende animácie, Hayao Miyazakimu.

„Toto je pre mňa hlboko osobný príbeh nielen preto, že sa odohráva na Talianskej riviére, kde som vyrastal, ale aj preto, lebo jadrom tohto filmu je oslava priateľstva,“

Dodal Enrico Casarosa ešte v júli minulého roku. Pokračoval:

„Priateľstvá z detstva často určujú smer toho, kým sa chceme stať, a práve tie putá sú jadrom nášho príbehu v ‘Luca‘. Takže okrem krásy a pôvabu talianskeho pobrežia bude náš film obsahovať nezabudnuteľné letné dobrodružstvo, ktoré Lucu zásadne zmení.“

Vydanie na Disney+ je naplánované na 18. jún 2021.

Získala si nová pixarovka vašu pozornosť? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -