Ľudia zúria. Netflix zrušil ďalší drsný seriál, ktorý mohol zmeniť smerovanie služby

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix zrušil ďalší očakávaný seriál

Najväčšia streamovacia služba stále kategoricky pokračuje s rušením svojho obsahu. Ako teraz informuje portál TechRadar, aktuálne Netflix škrtol seriál The Grimm Reality. Temné fantasy bolo u fanúšikov očakávané predovšetkým preto, že prichádzalo od uznávaných tvorcov, ktorí stáli za jedným z najväčších hitov platformy, nemeckým seriálom Dark.

Dark vytvorili Baran bo Odar a Jantje Friese. Temný triler s prvkami cestovaním v čase si absolútne získal divákov. Na portáli RottenTomatoes má doteraz skóre 95 % (a u nás na ČSFD je to 84 %). Išlo o prvý originálny projekt v nemeckom jazyku, ktorý sa stal medzinárodným úspechom. Vysielal sa od roku 2017 a dostal 3 série.

trailer 1899
Zdroj: Netflix

Tvorcom Dark sa na službe nedarí

Rovnakí tvorcovia neskôr stáli za mysterióznym trilerom 1899, ktorý sa dostal na službu predminulý rok. 8 dielov plných záhad nechalo divákov s množstvom nezodpovedaných otázok, aj v tomto prípade boli nachystané ďalšie dve série. Tie však Netflix zrušil.

Produkčné spoločnosti Wiedemann & Berg a Dog Haus Films majú pri službe naozaj smolu, zrušili aj ich ďalší projekt, ktorý už bol dokonca nakrútený.

The Grimm Fantasy sa začalo pripravovať ešte v roku 2022. Ako napovedá názov, malo ísť o nové spracovanie rozprávok od bratov Grimmovcov, pričom seriál mal zachovať ich drsnú povahu, presne tak, ako vyzerali v 18. a 19. storočí. Popisovali ho ako „rozprávkové urban temné fantasy.“

The Grimm Reality Netflix seriál
Zdroj: Netflix

Moderné prerozprávanie príbehov Grimmovcov neuvidíme

Dej si tvorcovia strážili, ale z informácie, ktorú ešte v decembri 2022 priniesol web What’s On Netflix sme sa dozvedeli, že klasické rozprávkové príbehy mali byť prenesené do súčasnej doby. Moderné prerozprávanie by bolo zasadené do Berlína. Medzi hereckými menami sa zatiaľ vyskytovali Hyun Wanner, Patrick Isermeyer, Eidin Jalali alebo Dennise Scheuermann.

O seriáli sa hovorilo aj ako o konkurentovi k súčasnej jemnejšej tvorbe, akú má momentálne napríklad Disney. V každom prípade si však Netflix nechal túto príležitosť ujsť a spolu s ďalšími projektami, ako napríklad drámou Everything Now, zrušili aj moderné prevedenie príbehov od Grimmovcov.

Čo hovoríte vy na to, že bol zrušený seriál The Grimm Reality? Tešili ste sa na toto fantasy, ktoré zaraďovalo klasické príbehy do súčasnej doby? Doručili by tvorcovia podľa vás ďalší hit? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. tak co uz, tvorcovia by mali zmenit posobisko.. na druhej strane napr. aj Apple su kreteni, zrusia Constellation ale o 2 triedy horsiemu Dark Matter pravdepodobne daju druhu sezonu. Pritom kludne DM vobec nemuseli natacat a dat tie $$$ do toho prveho serialu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -