Toyota letí do vesmíru! Kedy dokončí svoje prvé lunárne vozidlo?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Lunárne vozidlo od Toyoty

Kedy lunárne vozidlo od Toyoty poletí na Mesiac? Technológie tejto doby sa stávajú každý dňom komplikovanejšie a využiteľnejšie. Je to absolútne prirodzené, aby ľudia takto postupovali. Jediné, čo nám v súčasnosti chýba, je viac informácii o tom, čo nás obklopuje.

Dokázali sme sa už dostať na Mars, pričom robot, ktorého poslala americká spoločnosť NASA, „zomrel“ na červenej planéte v tomto roku, pričom stihol zistiť informácie ohľadom prítomnosti vody, a taktiež našiel zaschnuté jazero pod povrchom planéty. Tieto misie ale nie sú väčšinou úspešné, a taktiež z nich ostáva kyslá príchuť neúspechu. No možno práve spoločnosť Toyota to svojím novým projektom čoskoro zmení! O čom teda bude tento nový revolučný projekt japonskej automobilky?

toyota
Zdroj: nicepng.com

Znova?

Spoločnosť Toyota sa v spolupráci so spoločnosťou JAXA rozhodla pre svoju výpravu vyslať ľudí na Mesiac, kde prvý človek položil nohu v roku 1969. Odvtedy sa dostalo na mesiac mnoho krajín, pričom naposledy to bola Čína, ktorá len prednedávnom vyslala svojho robota, aby šiel preskúmať povrch Mesiaca. Dlhodobá misia na prirodzenom satelite Zeme ale ešte uskutočnená nebola.

Práve pre túto misiu plánuje spoločnosť Toyota vytvoriť vozidlo, ktoré poskytne astronautom z Japonska možnosť pohybovať sa na Mesiaci zopár dní. Koncept vozidla už bol vytvorený a momentálne stojí vo fáze prieskumu jednotlivých technológii. Tie by mali toto vozidlo spojazdniť, aby bez problému fungovalo. Táto fáza bude trvať minimálne rok.

Zhotovenie vozidla

Počas najbližších pár rokov sa bude vozidlo dostávať len do výroby, pričom prvé testy výdrže prototypu začnú v roku 2027. Vyslanie vozidla s ľudskou posádkou sa tým pádom neplánuje v najbližšej dobe, ale dostupné informácie naznačujú, že na svoju cestu by mohlo vyjsť v roku 2030.

Opatrný vývoj znamená, že si ešte chvíľu počkáme na tento okamih. Nejde ale o preplýtvaný čas? To už je na každom jednotlivcovi. V niektorých odvetviach je táto technológia veľmi potrebná, ale v dobe, kedy už niektoré spoločnosti plánujú vyslanie ľudí na komerčné lety do vesmíru, sa môže táto technológia zdať nevzrušujúca.

Jediné, v čo môžeme veriť je to, že lunárne vozidlo od Toyoty dokáže naplniť svoje očakávania, a že japonskí astronauti zistia o Mesiaci nové poznatky.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -