Patent na najnovší MacBook Pro od Apple odhalil až 5 displejov. Páči sa vám takýto štýl?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Apple plánuje radikálne dizajnové zmeny, ktoré by sa mali objaviť s príchodom novej generácie notebookov z radov MacBook Pro. Nový patent totiž odhaľuje niečo, čo sme tu ešte nemali.

Koncept bol schválený Čínskym národným úradom pre duševné vlastníctvo 30. júna 2020 a už teraz v nás vyvoláva niekoľko otázok. Pri pohľade na nový dizajn sa zdá, že Apple chce pravdepodobne zaplniť všetky prázdne miesta lemujúce klávesnicu a trackpad. Technologický gigant nazval novinku ako „dynamické rozhranie displeja“ a naznačuje príchod 4 menších displejov.

MacBook Pro Apple patent
Zdroj: gizmochina.com

Patent k novému MacBook Pro od Apple

Ilustrácie naznačujú, že všetky menšie displeje môžu taktiež prevziať funkcie hlavného displeja s dotykovým panelom. Inými slovami, presunutie funkcií z hornej časti displeja do strán môže užívateľom priniesť pohodlnú interakciu a lepší úžitok z používania.

Zaujímavosťou je taktiež aj to, že v patente nie je rozpoznateľný trackpad. Znamená to, že ho výrobca úplne vynechá, umiestní ho tesne pod povrch zariadenia alebo ho nahradí jeden z nových displejov?

MacBook Pro Apple patent
MacBook Pro Apple patent

Funkcia hmatového systému spätnej väzby

Ak do patentu nazriete lepšie, nákres podrobne popisuje hmatový systém spätnej väzby, ktorý by mohol v zariadení pôsobiť ako nový trackpad. Takýmto prvkom by Apple pravdepodobne určil nový smer vo využívaných technológiách a opäť by sa im podarilo prekonať konkurenčné spoločnosti.

Okrem toho by mala mať klávesnica vo vnútri zabudovanú novú inováciu osvetlenia, ktorá by osvietila len okolie kláves namiesto samotných tlačidiel.

No treba si uvedomiť, že sa stále pozeráme na patent, ktorý sa do budúcna môže ešte pozmeniť. Čo všetko prinesie MacBook Pro novej generácie je otázne, ale určite nikam neodchádzajte. Ďalšie informácie by sa mohli dostaviť už v blízkej budúcnosti.

MacBook Pro Apple patent
Zdroj: gizmochina.com

Čo hovoríte na nový patent, na ktorom vidíme MacBook Pro novej generácie? Dočkáme sa skutočne až 5 displejov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: myfixguide.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -