Maďar žaluje Marvel pre ukradnutú ikonickú zvučku z animáku X-Men

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je tu vôbec niekto, kto by si nepamätal ikonickú úvodnú zvučku animovaného seriálu X-Men, ktorý sa vysielal od roku 1992 do 1997? Dodnes si živo pamätám, ako som tento seriál sledoval na stanici Fox Kids. Práve prostredníctvom neho a pár ostatných (Spider-Man, Fantastická štvorka) som sa zamiloval do Marvelu a verím, že tu nie som jediný.

Nuž, náš milovaný tím na čele s Wolverinom sa podľa najnovších informácií od portálu TMZ dopustil trestného činu. Zoltan Krisko zo susedného Maďarska totižto žaluje Marvel pre ukradnutú zvučku z tohto seriálu. A aby toho nebolo málo, tak žaluje aj Disney, FOX, Apple, Amazon a ostatné spoločnosti, ktoré tento seriál tvorili alebo vysielali.

Maďar žaluje Marvel pre ukradnutú znelku

Žalobca tvrdí, že úvodnú znelku ukradli zo staršieho maďarského policajného seriáluLinda„, ktorý sa vysielal medzi rokmi 1984 a 1991. Vraj vlastní práva na znelku od maďarského skladateľa Gyorgy Vukana, ktorý v roku 1983 zložil úvodnú znelku ku maďarskému seriálu a dal si ju chrániť autorskými právami.

Krisko tvrdí, že sa znelka z animáku X-Men nápadne podobá na tú ich, pričom bola použitá roky potom. Ako však vysvetlil to, že by sa skladateľ z Marvelu inšpiroval neznámym maďarským seriálom? Veľmi jednoducho. Tvorcovia z Marvelu sa vraj v 80. rokoch pohybovali v maďarskom filmovom priemysle a seriál Linda bol v tých časoch podľa neho veľmi populárny.

https://youtu.be/5Wc5BsnnTEU

Najvtipnejšie na tom celom je, že sa o animovanom seriáli X-Men dozvedel až v roku 2017. 22 rokov po odvysielaní seriálu si teda žiada nárok na veľké percento zo zárobkov, ktoré animák za tie roky inkasoval. Nuž, držíme mu palce. Zatiaľ svoj super-sluch môžete využiť na to, aby ste tieto dve úvodné znelky porovnali a sami si vytvorili názor na vec.

Myslíte si, že sa Zoltanovi podarí vysúdiť veľké peniaze? Váš názor nám napíšte do komentárov!

Zdroj: tmz.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -