Seriály

Maďar žaluje Marvel pre ukradnutú ikonickú zvučku z animáku X-Men

Je tu vôbec niekto, kto by si nepamätal ikonickú úvodnú zvučku animovaného seriálu X-Men, ktorý sa vysielal od roku 1992 do 1997? Dodnes si živo pamätám, ako som tento seriál sledoval na stanici Fox Kids. Práve prostredníctvom neho a pár ostatných (Spider-Man, Fantastická štvorka) som sa zamiloval do Marvelu a verím, že tu nie som jediný.

Nuž, náš milovaný tím na čele s Wolverinom sa podľa najnovších informácií od portálu TMZ dopustil trestného činu. Zoltan Krisko zo susedného Maďarska totižto žaluje Marvel pre ukradnutú zvučku z tohto seriálu. A aby toho nebolo málo, tak žaluje aj Disney, FOX, Apple, Amazon a ostatné spoločnosti, ktoré tento seriál tvorili alebo vysielali.

Maďar žaluje Marvel pre ukradnutú znelku

Žalobca tvrdí, že úvodnú znelku ukradli zo staršieho maďarského policajného seriáluLinda“, ktorý sa vysielal medzi rokmi 1984 a 1991. Vraj vlastní práva na znelku od maďarského skladateľa Gyorgy Vukana, ktorý v roku 1983 zložil úvodnú znelku ku maďarskému seriálu a dal si ju chrániť autorskými právami.

Krisko tvrdí, že sa znelka z animáku X-Men nápadne podobá na tú ich, pričom bola použitá roky potom. Ako však vysvetlil to, že by sa skladateľ z Marvelu inšpiroval neznámym maďarským seriálom? Veľmi jednoducho. Tvorcovia z Marvelu sa vraj v 80. rokoch pohybovali v maďarskom filmovom priemysle a seriál Linda bol v tých časoch podľa neho veľmi populárny.

Najvtipnejšie na tom celom je, že sa o animovanom seriáli X-Men dozvedel až v roku 2017. 22 rokov po odvysielaní seriálu si teda žiada nárok na veľké percento zo zárobkov, ktoré animák za tie roky inkasoval. Nuž, držíme mu palce. Zatiaľ svoj super-sluch môžete využiť na to, aby ste tieto dve úvodné znelky porovnali a sami si vytvorili názor na vec.

Myslíte si, že sa Zoltanovi podarí vysúdiť veľké peniaze? Váš názor nám napíšte do komentárov!

Zdroj: tmz.com, hypebeast.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Rick a Morty sa vracia s novými epizódami. Kedy ich uvidíme?

  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Pridaj komentár