Mafia 4 prinesie prelomovú zmenu. Populárna teória fanúšikov je bližšie k realite

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hangar 13 zverejnil pracovné ponuky pre hru Mafia 4

Na internete sa začali objavovať pracovné ponuky, ktoré naznačujú, že očakávaná hra Mafia 4 sa bude odohrávať mimo Ameriky. Informáciu priniesol Gamingbible a špekulácie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať. Otázne je, či majú skutočne pravdu.

Vývojárske štúdio Hangar 13, ktoré stojí za novou Mafiou, začalo inzerovať lákavé pracovné ponuky pre senior dizajnérov 3D prostredia s jasnými požiadavkami – majú sa zamerať na „organické umenie a krajiny s dôrazom na Unreal engine“. Ďalej sa uvádza, že kandidát musí byť schopný vytvárať „aktíva pre hru AAA vo veľkom virtuálnom prostredí so zameraním na organické modely“.

V očiach zvedavých fanúšikov však najviac zarezonovala táto veta: „On/ona definuje, vyvíja a udržiava špičkové herné prostredia a prispieva k novej hre Mafia.“ Takže s istotou vieme potvrdiť, že Hangar 13 hľadá tých správnych ľudí na vývoj najnovšej hre z ikonickej hernej franšízy o gangestoroch minulého storočia.

Čo ponúkne Mafia 4?

Kľúčovou formuláciou v tomto všetkom sú „organické modely“. Ak by sa Mafia 4 odohrávala v meste, pravdepodobne by nebolo také zameranie na vytváranie organických 3D modelov. Samozrejme, hra by sa mohla stále odohrávať v Amerike, no mimo kľúčových miest z minulosti. Fanúšikovia hry však špekulujú, že pôjde o prequel odohrávajúci sa na Sicílii a ukáže vzostup mafie.

Na Reddite sa dokonca objavili komentáre, že hra by sa mohla odohrávať počas „psích dní mafie, keď boli nemilosrdne prenasledovaní skupinou elitných vojakov na príkaz Benita Musoliniho“. Táto informácia však stále nebola potvrdená a jedná sa len o špekuláciu.

mafia 4
Zdroj: omggamer.com

Mafia 4 už je vo vývoji

Herné štúdio Hangar 13 spadajúce pod spoločnosť 2K Games prinieslo aktuálne prekvapivú správu. Spoločnosť, ktorá stojí za hrou Mafia III z roku 2016 aj Mafia: Definitve Edition (ktorá je krásne naleštenou remasterovou verziou originálnej hry), mení šéfa. Tento nový by vraj mal pracovať na vývoji hry Mafia 4.

Pozitívnou správou ostáva, že novinka sa vyvíja na Unreal Engine 5. idíme, že sa čoraz viac herných titulov v tejto dobe upriamuje na tento systém. To by mohlo znamenať, že hra v otvorenom svete by poskytla ešte rozsiahlejší technický potenciál a hlavne mimoriadne grafické spracovanie.

Na druhej strane to nepoteší hráčov na starších konzolách, ktorí sa svojho portu nedočkajú. Podľa týchto správ je hra naozaj iba vo veľmi skorej fáze vývoja.

Myslíte si, že táto informácia naozaj znamená vývoj ďalšej hry do série Mafia? Ako hodnotíte fakt, že má ísť o prequel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamingbible, reddit

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -