Mafia: Definitive Edition v Noir móde? S novou aktualizáciou áno

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Thomas Angelo posiela pozdravy

Prerábka legendárneho českého titulu z dielne Illusion Softworks bola azda najočakávanejšou záležitosťou hernej jesene (minimálne z pohľadu tuzemského a českého hráča). Mafia: Definitive Edition sa pritom rozrastá i po vydaní, nakoľko autori z Hangar 13 pridávajú plnohodnotný Noir režim.

Všeobecný konsenzus je taký, že si spomínaní vývojári mierne napravili povesť po nie najlepšie prijatom treťom dieli. Ten síce disponoval výborným gunplayom a obstojne podaným príbehom, avšak výrazne zaostával v technickej stránke, pričom mnohých znechutil enormným grindovaním.

Remake je, po vzore originálu, lineárnou záležitosťou, ktorá sa snaží vyrozprávať ucelený príbeh bez akéhokoľvek nadbytočného balastu. Preto ide o sériu prepojených misií, ktoré ohúria vizuálnou stránkou, pocitom zo streľby a profesionálnym filmovým podaním. Súčasne však treba dodať, že mnohých hráčov sklamal jazdný model, v zásade nulové možnosti v rámci otvoreného sveta a menšiu realistickosť.

Mafia: Definitive Edition a jej Noir režim

Prostredníctvom aktualizácie autori pridali čierno-biely režim, ktorý evokuje žánrové klasiky z minulého tisícročia. Samozrejme, nejde o tak prepracovanú záležitosť ako v prípade nie až tak dávneho Ghost of Tsushima, avšak stále sa jedná o štylisticky atraktívne spestrenie, ak ste už titul dohrali.

Update taktiež prichádza s úpravou HUD elementov, takže cestovanie a jednotlivé misie nebudú pôsobiť tak, že vás neustále vodia za ručičku. Ďalšie novinky, ktoré nájdete vo voľnej jazde si tvorcovia nechali pre seba.

mafia definitive edition noir mode
Zdroj: thumbsticks.com

V prípade, že ste prerobenú Mafiu ešte nehrali, momentálne máte ideálnu príležitosť. Môžete si totiž upraviť zážitok podľa vašich osobných preferencií a navodiť si atmosféru ozajstného kinematografického kúsku.

Ešte môžeme upozorniť, že v recenziách zbiera počin nadpriemerné známky okolo osemdesiatich percent. Máte teda chuť na poriadnu hernú gangsterku? Ak áno, neváhajte.

Čo hovoríte na práve pridaný Noir režim? Pozdáva sa vám, prípadne zostanete pri klasickom farebnom? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: mafiagame.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -