‘Mainstream’ trailer: Andrew Garfield ako kontroverzná YouTube celebrita v satirickej dráme

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Ruku hore všetci tí, ktorí niekedy počas svojho života rozmýšľali nad kariérou internetového tvorcu. Ak ste sa však k tomu aj nikdy nedostali, najnovší počin od filmovej spoločnosti IFC Films vás rozhodne vtiahne do víru virtuálnej slávy. Prvý trailer na snímku Mainstream je vonku a ponúka omnoho viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Príbeh varuje pred falošnou ilúziou

Film nám predstavuje dve hlavné postavy, ktorým sa vzájomne skrížia cesty. Frankie (Maya Hawke) hľadá vo svojom živote vzrušujúci pocit slávy, ktorý sa dostaví v momente, keď začne spoločne s charizmatickým Linkom (Andrew Garfield) tvoriť YouTube videá. Online popularita je však krehká vec a film má tak poukázať na negatívne stránky internetu.

Mainstream prvý trailer
Zdroj: joblo.com

Postava Andrewa Garfielda tvorí najdôležitejšiu časť príbehu, pričom v traileri vystupuje pod falošným dojmom, len kvôli zaujatiu a prilákaniu väčšieho množstva divákov. Svoje videá tvorí pod prezývkou No One Special (Nikto špeciálny), čím film už od začiatku vtipkuje na účet YouTuberov a odkrýva svoju satirickú stránku. Kamarát Frankie opisuje v ukážkach podobných tvorcov ako „ľudí propagujúcich život, v ktorom nič nerobia a nič nehovoria“.

O YouTuberoch s YouTubermi

Snímka bola vedená talentovanou režisérkou menom Gia Coppola, ktorá sa preslávila najmä svojou drámou Palo Alto. Okrem Garfielda a Hawke sa vo filme objaví aj Charles Melton, Nat Wolff, Jason Schwartzman, ako aj Jake Paul, Patrick Starrr či Juanpa Zurita. Osobnosti YouTube scény si však pravdepodobne zahrali len malé cameo úlohy.

Mainstream sa svojej svetovej premiéry dočkal už počas minulého roka na prestížnom filmovom festivale v Benátkach, kde získal pozitívne ohlasy kritikov. Snímka sa onedlho presunie aj do vybraných amerických kín, presnejšie už 7. mája.

Čo hovoríte na prvý trailer filmu Mainstream? Sledujete pravidelne tvorbu YouTuberov? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -