Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch ponúkli skvelý program! Čo bolo jeho náplňou?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Počas víkendu plného skvelých zápasov, zaujímavého programu a atrakcií, sme spoznali majstrov Slovenska v PC, konzolových a mobilných hrách. O tom, že elektronický šport sa na Slovensku postupne rozvíja, svedčia aj TPD Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch, ktoré sa konali 14. a 15. októbra v Bratislave. Po druhý krát v histórií Slovenska sme tak mali možnosť spoznať tých najlepších hráčov v počítačových hrách Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota2, Hearthstone; v športových hrách FIFA 2018 a NHL 2017 a po novom aj v mobilnej hre Clash Royale.

Zdroj: TS

Zábavný program TPD MSR 2017

Dva dni plné e-sportu, zábavy a atrakcií prilákalo do budovy Fakulty informatiky a infromačných technológií STU v Bratislave tisícky priaznivcov hier, ale aj technológií či cosplay. Na svoje si prišli i fanúšikovia hviezd slovenského a českého internetu. Počas exhibičných zápasov, diskusií a autogramiády sme mali možnosť vidieť a stretnúť osobnosti ako Asimister, Naked Bananas, Matej Zrebný, Duklock, Ivan “Dev1” Lazarov, Dee Thane, Žolik, Lukáš Frjlas, Mojmír Prochádzka, Viktorkaa, Zlý Zajo, DonatoLive, Evžen, Strašil a mnoho ďalších.

Skvelé a napínavé zápasy sledovali diváci priamo na mieste, ale aj z pohodlia svojich domovov prostredníctvom služby Twitch. O kvalitný divácky zážitok zo zápasov sa tento rok postaralo hneď niekoľko skvelých komentátorov, ako napríklad majster sveta v hre Hearthstone Czechcloud, Dev1, DeeThane a Mozzila. Plná aula divákov si prišla vychutnať Standup comedy, ale aj obľúbenú Cosplay súťaž. Zo všetkých súťažiacich nakoniec medzinárodná porota vybrala za víťazku Quee s cosplay Daisy Despair Scylla z hry Smite. Srdcia a hlasy divákov si tentokrát získala Bunny s kostýmom Lulu z hry League of Legends.

Počas TPD MSR prebiehala aj technologická výstava Y-Tech EXPO počas ktorej si mohli návštevníci vyskúšať jedinečnú virtualizačnú plošinu od Heroes Virtual Arena a spoznať tak novú dimenziu hrania. Okrem toho bolo pre divákov pripravené aj stánky s notebookmi od spoločností Lenovo a Alienware, mohli si vyskúšať PlayStation VR technológiu, zahrať na konzolách Xbox a PlayStation, či sa vrátiť späť do detstva v Retroherni. Druhé TPD Majstrovstvá Slovenska potvrdili, že e-sport sa u nás postupne rozrastá a že na Slovensku i v Čechách máme skvelých talentovaných hráčov.

Zdroj: TS

Víťazi TPD MSR 2017:

CS:GO:

 1. Dark Tigers
 2. Trust.Universe
 3. Pyctophobia

League of Legends:

 1. eSuba
 2. Inside.Games.Ozone
 3. Team Brute

Dota 2:

 1. Hippomaniacs
 2. eEriness
 3. Rozbijeci

Hearthstone:

 1. Heki
 2. rasttsar
 3. Pokrovac
majstrovstvá slovenska v elektronických športoch súhrn
Zdroj: TS

FIFA 2018:

 1. rSp17
 2. Rx
 3. Andy_R4

NHL 2017

 1. Joyoll
 2. Janci21
 3. Karamba SVK3

Clash Royale:

 1. HulkSK
 2. Danoboss
 3. UnSeen
Zdroj: TS

Cosplay:

 1. Quee – Daisy Despair Scylla – Smite
 2. Haylin – Lady Katherine de Winter / Commander Winter – Lady Mechanika
 3. Misaki – Septa Unella – Game of Thrones

Cena divákov: Bunny – Lulu – League of Legends

ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -