Hraný remake Malá morská panna už natáča. Dorazí k nám nová disneyovka budúci rok?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herec Javier Bardem (Duna, Skyfall) prezradil, že hraný remake Malá morská panna od Disney začal oficiálne natáčanie.

Rovnako ako mnohé veľkorozpočtové filmové projekty, aj Malá morská panna bola na pláne už minulý rok, ale pandémia ukončila celý proces natáčania ešte predtým, ako vôbec začalo. Výroba prebieha so zavedenými protokolmi o ochrane zdravia a bezpečnosti.

Malá morská panna remake
Zdroj: usatoday.com

Hraný remake Malá morská panna už natáča

O svoju skúsenosť s natáčaním sa Javier Bardem podelil v rozhovore s El Tiempo a nechýbali ani poznámky k spomínaným bezpečnostným protokolom:

„Ovplyvňuje nás to, pretože nemôžeme nič iné, ako byť v hoteli, potom ísť do práce a z práce opäť do hotela. To je to, čo by sme mali robiť… Všetky protokoly sú vyčerpávajúce a musíme si dávať pozor. Robím si testy každý deň s ľuďmi na pľaci, ktorých je naozaj obrovský počet. Existuje veľa protokolov a úprimne, cítim sa v bezpečí. No iné to je, keď natáčanie opustíte. V mojom prípade idem domov a a nie do hotela, rovnako ako ostatní členovia produkcie, ale myslím si, že ak budú všetci protokoly dodržiavať, môže byť natáčanie bezpečné a úspešné.“

O réžiu sa posratá Rob Marshall (Návrat Mary Poppins), ktorému scenár napísali Jane Goldman a David Magee. Hudobnú stránku filmu majú na starosti LinManuel Miranda a Alan Menken. Menken robil hudbu aj pre pôvodný animovaný film.

Malá morská panna remake
Zdroj: cultrbox.com

Čo vieme o novom hranom remakeu?

Javier Bardem si vo filme zahrá Arielinho otca kráľa Tritona. Hlavnou protagonistkou príbehu je 20-ročná herečka hnedej pleti Halle Bailey, takže aj z toho dôvodu bude zaujímavé sledovať, či nám Disney predstaví klasickú Ariel alebo jej úplne novú verziu.

Zvyšok hereckého obsadenia tvoria Jonah HauerKing ako princ Eric, Melissa McCarthy ako Uršula, Daveed Diggs ako Sebastian, Jacob Tremblay ako zlatá rybička Flounder a Awkwafina ako čajka Scuttle. Na zozname hercov sa nachádzajú aj Nona Dumezweni a Emily Coates, ale ich úlohy zatiaľ neboli zverejnené.

Oficiálny dátum vydania filmu zatiaľ nepoznáme, ale odhaduje sa ním rok 2022. Disney plánuje samozrejme ich najnovší hraný remake klasickej rozprávky uviesť do kín, ale nevylučuje ani jeho digitálnu premiéru prostredníctvom streamovacej platformy Disney +. O všetkých aktualizáciách vás budeme informovať.

Tešíte sa na hraný remake Malá morská panna a radi si pri ňom nostalgicky zaspomínate? Názor nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: eltiempo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -