Mágia, láska, hudba a oceán. Týmito slovami by sa dal opísať oficálny trailer na hraný remake Malá morská víla

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

V Hollywoode existuje momentálne niekoľko trendov. Veľmi obľúbeným, najmä u štúdia Disney, je napríklad prerábanie ich starých animovaných rozprávok. Vytvárajú z nich hrané remake verzie, ktoré občas vyjdú fantasticky, a občas katastrofálne. Jedným z najnovších pokusov je Malá morská víla, ktorá síce vyjde o dva mesiace, no jej oficiálny trailer sa dá pozrieť aj teraz.

Film si už pred vydaním prešiel ťažkú cestu. A to tesne po tom, ako oznámili, kto bude hrať morskú princeznú a zároveň hlavnú postavu, malú morskú vílu Ariel. Tá bola v pôvodnej rozprávke beloška s červenými vlasmi, no nový film nám ju ukáže trošku inak. Zahrá si ju totiž afroamerická herečka a speváčka Halle Bailey, z čoho nie sú najmä konzervatívnejší diváci veľmi nadšení.

Oficiálny trailer na film Malá morská víla

Herci by ale mali byť pri filme tým najmenším problémom. Okrem nej tam totižto zahviezdia veľké mená. Ide o Melissu McCarthy (Ursula), Javiera Bardema (kráľ Triton), Daveeda Diggsa (krab Sebastian), Jacoba Tremblaya (ryba Flounder) či Awkwafinu (čajka Scuttle). Kritici aj diváci by mohli mať skôr problém s dejom a príbehom, na ktorých pohoreli predošlé prerábky animákov.

Až do vydania filmu tak nikdy nevieme, čo očakávať. Dobrou správou ale je, že nielen po hereckej, ale aj po hudobnej stránke sa môžeme tešiť na ťažké kalibre. O hudbu k filmu sa totiž postará dvojica skvelých hudobníkov Lin-Manuel Miranda a Alan Menken (Vaiana: Legenda o oceáneEncanto: Čarovný svet). Tí prinesú do projektu až štyri nové piesne, ktoré ikonické skladby z animáku určite pekne doplnia.

Malá morská víla plagát
Zdroj: instagram.com

Trailer vyzerá vizuálne nádherne, hudba v ňom tiež nie je na škodu. Je nutné si teda počkať už len na finálny výsledok, ktorý snáď neskončí ako posledný hraný remake (Pinocchio, pozeráme sa na teba). Malú morskú vílu pod vedením režiséra Roba Marshalla (Návrat Mary Poppins) si pozrieme aj v našich kinách už od 26. mája 2023.

Čo hovoríte na nové zábery? Myslíte si, že film bude brakom alebo, naopak, úspechom?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -