Afroamerická herečka je Malá morská víla. S prvým trailerom na hranú verziu diváci nie sú spokojní

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Afroamerická speváčka a herečka Halle Bailey je Ariel. Rozhodnutie, s ktorým diváci a fanúšikovia animovanej klasiky z roku 1989 neboli a nie sú stotožnení. Pre štúdio Disney šlo o jasnú voľbu – Halle má nádherný hlas – ako dokazuje v prvej ukážke pri speve ikonickej skladby „Časť tvojho sveta“. Trojdňová prezentácia D23 Expo je v plnom prúde a myšiak nám prináša prvý teaser trailer na hranú verziu rozprávky Malá morská víla.

Hrané prerábky animákov od Disneyho sú hop alebo trop. Iba pred pár dňami sa na platformu Disney+ dostal Pinocchio od režiséra Roberta Zemeckisa (Forrest Gump), ktorý zbiera príšerné hodnotenia. Na recenzentskom serveri Rotten Tomatoes má hodnotenie nízkych 30 %, filmu zo všetkého najviac chýba duša. Zatiaľ môžeme len diskutovať a hádať, ako dopadne Malá morská víla.

Teaser trailer filmu Malá morská víla

Zbytok obsadenia vyzerá lákavo – Melissa McCarthy ako morská čarodejnica Uršuľa, Javier Bardem ako kráľ Triton a Jonah Hauer-King ako princ Eric. Muzikálovému krabovi Sebastianovi prepožičia hlas Daveed Diggs, Awkwafina nahovorí čajku Scuttle a Jacob Tremblay zas rybičku Floundera, najlepšieho priateľa Ariel. Aj keď nám to môže byť v podstate jedno, v kinách budeme počuť hlasy tuzemských hercov…

Hranú novinku režíruje filmár Rob Marshall, ktorý pre Disney v minulosti priniesol podarený Návrat Mary Poppins. Tešiť sa môžeme aj na štyri úplne nové skladby, o ktoré sa postarajú Lin-Manuel Miranda a Alan Menken (Vaiana: Legenda o oceáne, Encanto: Čarovný svet). O hudobnú zložku sa tak báť určite nemusíme, Lin-Manuel je hudobný boh.

Halle Bailey
Zdroj: indiewire.com

Pre konzervatívnejších divákov tak môže predstavovať problém Ariel čiernej pleti, pretože z rozprávky si ju pamätáme ako červenovlásku bielej pleti. Podobnú kontroverziu rozprúdili obsadením latino herečky a speváčky Rachel Zegler (West Side Story, Shazam! Hnev bohov) do úlohy Snehulienky. Skvelej Rachel v koži prvej Disney princeznej sa už teraz nevieme dočkať, uvidíme ju v roku 2024.

Každopádne, relevantná je jedine kvalita filmu Malá morská víla – ktorej sa koniec koncov obávame aj my. Veríme, že Halle Bailey svoju úlohu zvládne. Hraná Ariel pripláve do kinosál 25. mája 2023.

Čo hovoríte na prvý teaser trailer filmu Malá morská víla? Hodí sa vám Halle do úlohy morskej víly? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -