Seriál Mandalorian dostane vlastnú sériu kníh a komiksov. Čo od nich môžeme čakať?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

The Mandalorian knihy a komiksy

The Mandalorian, prvý hraný seriál zo sveta Star Wars, patrí k najlepším seriálovým počinom minulého roka. Tvorcovia momentálne pracujú aj na druhej sérii a vraj bola objednaná už aj tretia. Okrem toho nedávno vyšla správa, že na tematiku seriálu The Mandalorian vyjdú aj knihy a komiksy, vďaka ktorým sa dozvieme viac informácií nie len zo života Baby Yody.

Seriál vyšiel minulý rok na jeseň a poctil nás 8 epizódami, ktoré mali dĺžku zhruba 30 – 45 minút. Tvorcom celého seriálu je uznávaný herec a režisér Jon Favreau. Na režisérskej stoličke boli viacerí, napríklad Taika Waititi alebo Deborah Chow. Hlavnú úlohu nájomného lovca Manda si zahral herec Padro Pascal. Po jeho boku sme mohli vidieť niekoľkých hercov, napríklad Ginu Carano alebo Carla Weathersa.

seriál the mandalorian
Zdroj: denofgeek.com

Seriál The Mandalorian nám okrem rozšírenia fiktívneho sveta Star Wars priniesol aj mnoho akčných scén, nový pohľad na národ Mandalorianov a taktiež na rasu, do ktorej patril aj majster Yoda. Seriál sa stal obľúbeným aj vďaka dieťaťu z Yodovho druhu, ktorý je veľmi zlatý, malý, a všetci ho volajú Baby Yoda. Baby Yoda patrí k hlavným postavám, keďže hlavný dej seriálu sa točí okolo neho.

Aké a koľko kníh a komiksov bude vydaných?

Počet kníh, ktoré sú zatiaľ potvrdené, je zatiaľ šesť. Niektoré sa zamerajú na príbeh prvej série, ďalšie zabrdnú do iných tém, ktoré sme v seriáli nevideli. Počet komiksov zatiaľ nie je potvrdený, avšak potvrdené je, že sa nejaké budú vydávať. Taktiež sa môžme okrem toho všetkého tešiť aj na rôzne časopisy a noviny, ktoré taktiež nájdu inšpiráciu v tomto seriáli.

mandalorian komiks
Zdroj: geektyrant.com

Zoznam kníh:

  1. The Art of The Mandalorian (Season One) – autor Phil Szostak, ilustrátor Doug Chiang
  2. The Mandalorian: Original Novel (román pre dospelých) – autor Adam Christopher
  3. The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide – autor Pablo Hidalgo
  4. The Mandalorian: Allies & Enemies – Level Two Reader – autorka Brooke Vitale
  5. The Mandalorian: 8×8 Storybook (názov bude odhalený neskôr) – autorka Brooke Vitale
  6. The Mandalorian: Junior Novelization – Joe Schreiber

O čom bude druhá séria seriálu The Mandalorian?

Druhá séria bude nadväzovať na prvú, a preto najskôr uvidíme Manda, ktorý sa bude snažiť nájsť Baby Yodovi domov. To znamená, že buď nájde niekoho z jeho rasy, alebo nájde nejakého Jediho, ktorý by bol ochotný sa o neho postarať a vychovať ho. Za zadkom mu však bude pravdepodobne dýchať Moff Gideon, ktorý vlastní Darksaber, a bude chcieť aj po neúspešnom pokuse získať malého Baby Yodu.

moff gideon darksaber
Zdroj: newsbreak.com

V seriáli by sa mohli ukázať aj známe tváre zo seriálov. Povráva sa, že uvidíme Ahsoku Tano, ktorú si zahrá Rosario Dawson, a Bo-Katan Kryze, ktorú by mohla stvárniť Katee Sackhoff. Taktiež sa hovorí aj o tom, že uvidíme Boba Fetta v podaní herca Temueru Morrisona. Ak sa nič nepokazí a tvorcom pôjde všetko podľa plánov, druhú sériu si pozrieme už tento rok v októbri.

Videli ste seriál The Mandalorian? Tešíte sa na druhú sériu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: csfd.cz, starwars.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -