David Fincher po šiestich rokoch prichádza s novým filmom. Pozrite si prvý trailer na snímku Mank

Nenechajte si ujsť

Tvorcovia konečne zverejnili trailer k očakávanému filmu Davida Finchera Mank

Prvý trailer k novému filmu Davida Finchera Mank je konečne vonku. Na nový režisérov film sme čakali šesť rokov. Mank je spolu s The Trial of the Chicago 7 a Hillbilly Elegy jedným z najočakávanejších tohtoročných titulov Netflixu.

Dej filmu sa točí okolo Hermana J. Mankiewicza, ktorý bol v ére klasického Hollywoodu vyťaženým scenáristom. Jeho najznámejším filmom je slávny Občan Kane, ktorý sa však spája hlavne so slávnym Orsonom Wellesom. Ten film režíroval, no zasahoval aj do Mankiewiczovho scenára. To sa samozrejme nezaobišlo bez konfliktov. Film sa nevenuje len ich vzájomným konfliktom, ale aj scenáristovym vnútorným démonom a závislosťou na alkohole.

mank trailer
Zdroj: dailymotion.com

Gary Oldman opäť v hlavnej úlohe

V hlavnej úlohe Hermana J. Mankiewicza sa predstaví Gary Oldman. Ten nedávno priznal, že  po dlhej dobe pocítil pri natáčaní skutočnú trému. Režisér od neho totiž chcel, aby hral svoju postavu bez mejkapu. Známy herec dodal, že sa pri stotožnení s postavou nemal takmer čoho chytiť, veď sa vraj na Mankiewicza vôbec nepodobá. Oldman je však aj skvelým charakterovým hercom, takže stvárniť boj scenáristu závislého na alkohole so svojimi démonmi mohlo byť novou hereckou výzvou. Po dlhej dobe si opäť zahrá hlavnú úlohu.

zábery z filmu Mank
Zdroj: nme.com

Po prvý raz čierno-biely film

Režisér sa doteraz venoval prevažne štylizovaným temným trilerom. Postavy v nich boli vždy dobre vymyslené a napísané. Zároveň ho ale zaujíma aj skutočnosť, osudy reálnych ľudí, pričom jeho cieľom nikdy nebolo, aby si divák tú-ktorú postavu obľúbil. Začalo to reálnymi vyšetrovateľmi v Zodiac, Sociálna sieť opisuje okolnosti vzniku Facebooku, komplikovanú osobnosť jeho zakladateľa a intrigy, ktoré vznik siete sprevádzali. No a Mank je životopisným filmom v tom pravom zmysle slova.

Trailer nesklamal, skôr naopak. Fincher sa opäť ukazuje ako zručný remeselník so schopnosťou naplno vtiahnuť diváka do príbehu, ktorý rozpráva. Je plný krásnych záberov, z ktorých cítiť nie len Mankovu životnú drámu, ale aj podmanivú atmosféru klasického Hollywoodu.

Občan kane z roku 1941 sa pravidelne objavuje na najvyšších miestach rebríčkov najzásadnejších filmu kinematografie. David Fincher je veľký režisér a na poli dramatických príbehov pre mainstreanové publikum takmer nemá konkurenciu. Je ale v dnešnej dobe vôbec možné natočiť film podobného významu? To sotva. No trailer Mank napovedá, že sa môžeme tešiť na vizuálne kvalitnú snímku s oscarovými ambíciami.

Zaujal vás trailer k Mank? Napíšte nám svoj názor do komentárov.

Zdroj: indiewire.com vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -