Ostanete z neho zhnusení. Film o hrozivom skutočnom príbehu z Česka už je na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Manželia Stodolovci bude online

Aktualizácia 6.6.2024: Manželia Stodolovi zavraždili 8 ľudí, po troch mesiacoch od kino premiéry práve dorazil tento desivý film na Netflix.

Pôvodný článok

Český film Manželia Stodolovci mal premiéru v kinách iba koncom marca a už onedlho zamieri do online priestoru. Snímka od našich susedov sa pozerá na šokujúci prípad páru, ktorý za vidinou a zvýšením svojho zisku spáchal celú radu vrážd.

Film nakrútil režisér Petr Hátle, pre ktorého išlo o celovečerný debut, predtým sa venoval prevažne dokumentom. Poznať ho môžeme napríklad pre projekt Kmeny alebo Příbehy 20. století. Samotný prípad Jaroslava a Dany Stodolových bol predmetom dokumentárnych seriálov či cyklov (napríklad Legendy kriminalistiky). Teraz tému spracovali ako 107 minút dlhú drámu. Hlavné postavy si zahrali Ján Hájek a Lucie Žáčková.

Vraždy osamelých dôchodcov

Pôvodne išlo o mladý pár, ktorý žil v pokojnej obci. S vidinou zisku sa rozhodnú okradnúť svojho osamelého starého suseda, nešťastnou náhodou však príde k jeho vražde. Polícia prípad vyhodnotí ako nehodu a uzatvára ho. To manželov privádza na myšlienku vo svojich činov pokračovať. Ďalej okrádali dôchodcov, ktorých následne vraždili a ich smrť nafingovali ako náhodu či samovraždu.

Políciu dlho nenapadalo, že by za úmrtiami mohol byť niekto iný, pretože vyhodnocovali, že vysoká úmrtnosť u dôchodcov nie je podozrivá. Manželský pár by pokračoval vo svojich zločinoch možno ešte dlhšiu dobu, keby ich nedostala tiež náhoda. Hátle sa zároveň snažil vykresliť aj paralely s ich vzťahom, keď ich vzájomná manipulácia oboch ničila.

Manželé Stodolovi
Zdroj: Česká televize

True Crime prišiel aj k našim susedom

Film získal pozitívne hodnotenia, hovorilo sa o ňom ako o portréte zvrátenosti a toho kam sú až ľudia schopní zájsť. Nejeden komentujúci aj na portáli ČSFD, kde má snímka 70% hovorí o tom, že je rád, že fenomén True Crime prišiel aj do Čiech v takejto podobe. Niektoré z českých webov dokonca v recenzii o filme hovorili ako o českej odpovedi na Dahmera.

Možno aj preto snímka zamieri na rovnakú streamovaciu službu, ktorá vysielala seriál Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera. Ako informoval portál nafilmu.cz, Manželia Stodolovci zamiera na Netflix koncom mája, bližší dátum však zatiaľ nebol špecifikovaný.

Videli ste film Manželia Stodolovci v kinách alebo si ho pozriete koncom mája na Netflixe? Zaujal vás príbeh českých serióvých vrahov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Netflix; nafilmu.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -