Máte radi filmy, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad životom? Nenechajte si ujsť snímku Manželka a manžel!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Psychológovia občas od svojich pacientov žiadajú, aby nejakú príhodu prerozprávali z pohľadu niekoho iného – napríklad svojho partnera – akoby boli človekom, ktorý ju prežil. Nie je prekvapivé, že ľudia pri tom často prídu na veci, ktorým predtým neverili. Odrazu im ako keby príde omnoho jednoduchšie pochopiť ich pocity a problémy. No čo ak by sme namiesto hodinovej terapie mohli na chvíľu žiť v tele svojho partnera a na vlastnú kožu zažiť každodenné situácie, s ktorými sa stretávajú? Túto otázku si položil režisér Simone Godano, pričom výsledkom je nová romantická komédia Manželka a manžel!

Zdroj: mymovies.it

Pútavá premisa

Prísť na podobný nápad je jedna vec, no jeho realizácia je niečím vcelku odlišným. Povedať jednému hercovi, aby zahral ženu a slušnú dámu zasa poveriť tým, nech sa správa ako muž, ani zďaleka nedosiahne cieľ, ktorý si filmári pri tomto projekte nastavili. Herci Pierfrancesco Favino a Kasia Smutniak sa preto navzájom pozorne študovali a „nasávali“ detaily ohľadom svojho správania. Našťastie ide o naozaj talentovaných a odhodlaných hercov, ktorí do toho dali všetko. Výsledok z polovice funkčného manželského páru s vymenenými pohlaviami je naozaj plný príležitostí na jedinečné vtipy, ale aj emocionálne hlbokých momentov.

Naše dve hlavné postavy, Andrea a Sofia, predstavujúce obyčajný pár čeliaci manželskej kríze, sú v koži toho druhého chodiace katastrofy, čo skáču z problému do problému. Dá im to však príležitosť zamyslieť sa nad ich vzťahom, ktorý tancuje na pokraji priepasti. Je to jedinečná šanca ako pochopiť toho druhého a nájsť chýbajúce porozumenie. Je vcelku jednoduché prísť na pozitívnu správu, ktorú filmári plánujú týmto projektom šíriť. Jej propagácia pomocou filmového média, zatiaľ čo sa zabavíme, je však plná očakávaní.

Manželka a manžel je v samotnom jadre realistický film, ktorý však začína šialeným experimentom – no je to najmä film o láske, v ktorej sú odlišnosti považované za víťazstvo, nie za porážku a kompromis. Je to nepravdepodobný príbeh, no skutočný a vtipný. Pôsobí staro, no je veľmi súčasný, je elegantný no ošumelý. A práve preto milujeme kinematografiu. V nej sa totižto vytvárajú sveta, v ktorých pravidlá neplatia. Konkrétne tento svet majú na starosti režisér Simone Godano, scenáristi Carmen Roberta Danza i Giulia Louise Steigerwalt. Ak vás príbeh zaujal, určite si pozrite trailer a poprípade navštívte kino!

Zdroj: itafilm.sk

Aký je váš názor na film Manželka a manžel, a filmy jemu podobné? Ste radi, ak vás zároveň zábavné snímky donútia zamyslieť sa a poprípade vylepšiť svoj osobný život? Vyskúšať si to môžete už 26. októbra!

ZDROJPK

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -