Filmy

Máte radi filmy, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad životom? Nenechajte si ujsť snímku Manželka a manžel!

Psychológovia občas od svojich pacientov žiadajú, aby nejakú príhodu prerozprávali z pohľadu niekoho iného – napríklad svojho partnera – akoby boli človekom, ktorý ju prežil. Nie je prekvapivé, že ľudia pri tom často prídu na veci, ktorým predtým neverili. Odrazu im ako keby príde omnoho jednoduchšie pochopiť ich pocity a problémy. No čo ak by sme namiesto hodinovej terapie mohli na chvíľu žiť v tele svojho partnera a na vlastnú kožu zažiť každodenné situácie, s ktorými sa stretávajú? Túto otázku si položil režisér Simone Godano, pričom výsledkom je nová romantická komédia Manželka a manžel!

manželka a manžel film

Zdroj: mymovies.it

Pútavá premisa

Prísť na podobný nápad je jedna vec, no jeho realizácia je niečím vcelku odlišným. Povedať jednému hercovi, aby zahral ženu a slušnú dámu zasa poveriť tým, nech sa správa ako muž, ani zďaleka nedosiahne cieľ, ktorý si filmári pri tomto projekte nastavili. Herci Pierfrancesco Favino a Kasia Smutniak sa preto navzájom pozorne študovali a “nasávali” detaily ohľadom svojho správania. Našťastie ide o naozaj talentovaných a odhodlaných hercov, ktorí do toho dali všetko. Výsledok z polovice funkčného manželského páru s vymenenými pohlaviami je naozaj plný príležitostí na jedinečné vtipy, ale aj emocionálne hlbokých momentov.

Naše dve hlavné postavy, Andrea a Sofia, predstavujúce obyčajný pár čeliaci manželskej kríze, sú v koži toho druhého chodiace katastrofy, čo skáču z problému do problému. Dá im to však príležitosť zamyslieť sa nad ich vzťahom, ktorý tancuje na pokraji priepasti. Je to jedinečná šanca ako pochopiť toho druhého a nájsť chýbajúce porozumenie. Je vcelku jednoduché prísť na pozitívnu správu, ktorú filmári plánujú týmto projektom šíriť. Jej propagácia pomocou filmového média, zatiaľ čo sa zabavíme, je však plná očakávaní.

Manželka a manžel je v samotnom jadre realistický film, ktorý však začína šialeným experimentom – no je to najmä film o láske, v ktorej sú odlišnosti považované za víťazstvo, nie za porážku a kompromis. Je to nepravdepodobný príbeh, no skutočný a vtipný. Pôsobí staro, no je veľmi súčasný, je elegantný no ošumelý. A práve preto milujeme kinematografiu. V nej sa totižto vytvárajú sveta, v ktorých pravidlá neplatia. Konkrétne tento svet majú na starosti režisér Simone Godano, scenáristi Carmen Roberta Danza i Giulia Louise Steigerwalt. Ak vás príbeh zaujal, určite si pozrite trailer a poprípade navštívte kino!

manželka a manžel trailer

Zdroj: itafilm.sk

Aký je váš názor na film Manželka a manžel, a filmy jemu podobné? Ste radi, ak vás zároveň zábavné snímky donútia zamyslieť sa a poprípade vylepšiť svoj osobný život? Vyskúšať si to môžete už 26. októbra!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár