Prinášame vám parádny návod. S týmto trikom posuniete Google Mapy na novú úroveň

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mapy Google dostali geniálnu funkciu pre šoférov

Aktuálne je k dispozícii už celý rad aplikácií na navigáciu. Vlastné mapy má Apple, medzi vodičmi je veľmi populárny Waze. Takmer každý však v telefóne má stiahnuté aj Mapy Google, ktoré sú favoritom pre veľké množstvo šoférov. Tí sa teraz môžu tešiť, aplikácia totiž práve dostala veľké vylepšenie. Na tému upozornil Tom’s Guide a my vám teraz prinášame návod, ako zapnúť túto skvelú funkciu.

Mapy Google ponúkajú pri zobrazení trasy viaceré možnosti navigácie. Okrem hromadnej dopravy (vlak, bus, loď) je k dispozícii aj navigácia pre chôdzu peši alebo cez taxislužbu. Väčšina z nás však využíva najčastejšie možnosť navigácie pri jazde autom.

Softvérový gigant do svojej navigácie neustále pridáva nové funkcie, aby držal krok s konkurenciou (aj keď Google samotný vlastní Waze). Sú preto k dispozícii pokročilé funkcie ako alternatívne trasy či dokonca trasy na šetrenie paliva.

Novinka pre lepšiu orientáciu pri šoférovaní

Tentokrát sa v Google rozhodli vylepšiť orientáciu šoférov počas navigácie zobrazovaním 3D budov. Tie totiž môžete počas jazdy použiť ako orientačné a vizuálne záchytné body, čím sa vám zlepší prehľad o tom, kde sa práve nachádzate.

Funkcia zobrazovania 3D budov v aplikácii samozrejme už nejaký čas je, avšak doteraz bola dostupná iba mimo navigácie. Ak chcete počas navigácie vidieť trojrozmerné budovy, musíte si túto funkciu však manuálne zapnúť v nastaveniach.

V aplikácii Mapy Google stačí v pravom hornom rohu kliknúť na ikonu svojho účtu a následne na Nastavenia. V Sekcii Navigácia následne nájdete možnosť Zobrazovať budovy 3D.

Funkciu Google nejaký čas skúšal v uzatvorenom beta teste, no teraz prišiel čas na verejný rollout. Využívať ju môžu používatelia Androidu aj iOS. Ak nastavenie vo svojej aplikácii nevidíte, uistite sa, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu Máp Google.

Čo hovoríte na túto užitočnú funkciu pre šoférov pri navigácii? Budete ju využívať? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -