Režisér La La Landu natočí dobovú drámu z Hollywoodu s Margot Robbie a Bradom Pittom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Margot Robbie a Brad Pitt sa opäť spájajú po spoločnom pôsobení v tarantinovke Vtedy v Hollywoode. Avšak všetko malo pôvodne vyzerať inak. Túto dvojicu spojí talentovaný filmár Damien Chazelle, ktorý má na konte tri filmové hity – Whiplash, La La Land a Prvý človek.

Jeho najnovším projektom je dobová dráma z Hollywoodu s názvom Babylon, takže sa Robbie a Pitt opäť stretnú v slnečnom Los Angeles. Hlavnú ženskú úlohu mala pôvodne stvárniť herečka Emma Stone, ale najnovšie správy nás informovali o jej odchode. Dôvodom majú byť časové nezhody, vďaka ktorým musí Stone túto úlohu prenechať inej herečke.

Damien Chazelle; Zdroj: theverge.com
Damien Chazelle a Emma Stone; Zdroj: theverge.com

Margot Robbie a Brad Pitt opäť spolu

Štúdio Paramount Pictures a režisér Damien Chazelle aktuálne diskutujú o tom, že náhradou bude nemenej talentovaná Margot Robbie. Babylon má byť dobovou drámou s hodnotením R, ktorej príbeh sa bude odohrávať v Hollywoode na prelome medzi nemým a hovoreným filmom.

Štúdio získalo práva na film koncom roka 2019, kedy určili premiéru na Vianoce roku 2021 so širším vydaním 7. januára. Avšak v tom čase ešte nezúrila celosvetová pandémia, takže aktuálny dátum vydania zatiaľ vysí vo vzduchu. Margot Robbie by stvárnila Claru Bow, ktorá sa v 20. rokoch 20. storočia stala hviezdou nemého filmu a v roku 1929 úspešne prešla na „talkies“.

vtedy v hollywoode margot robbie quentin tarantino
Zdroj: onedio.com

Brad Pitt si zahrá fiktívnu postavu, ktorá je však založená na hercovi Johnovi Gilbertovi. Jeho postava bola popísaná ako filmová hviezda nemého filmu, „ktorá neuspela v prechode na novú technológiu“. Babylon má byť veľkým filmom, scenár od Chazella má 180 strán a produkčný rozpočet sa počíta na 80 až 100 miliónov amerických dolárov. Produkciu budú mať na starosti Olivia Hamilton, Matt Plouffe, Marc Platt a herec Tobey Maguire.

Práva na projekt boli získané krátko po tom, čo dal Netflix zelenú inému projektu zo zlatej éry Hollywoodu. Samozrejme máme na mysli snímku Mank, vďaka ktorej sa filmár David Fincher vrátil po šiestich rokoch k réžii celovečerného filmu. Ten rozpovedal príbeh scenáristu Hermana J. Mankiewicza (Občan Kane), ktorého stvárnil Gary Oldman. Film debutoval na streamovacej službe ešte len včera (4. decembra), takže mu určite dajte šancu.

Tešíte sa na dobovú drámu Damiena Chazella, alebo by ste boli radšej za ďalší hudobný film? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: deadline.com, harpersbazaar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -