Mark Wahlberg čelí teroristickému útoku v traileri na Patriots Day

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Teroristický útok v Bostone, ktorý sa odohral 15. Apríla 2013 bude témou dvoch nadchádzajúcih filmov. Jeden z nich práve vypustil trailer. Jeho meno je Patriots Day.

Pozrite si trailer tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_c9IpI_pNGI]

Patriots Day

V hlavnej úlohe si zahrá Mark Wahlberg v roli Tommyho Saundersa, policajného seržanta, ktorý sa ocitne v strede bombových útokov v Bostone. Príbeh postavy je odvodený z reálnych príbehov policajných dôstojníkov. Vo filme sa zahrá aj Kevin Bacon, JK Simmons a Michelle Monaghan.

Wahlberg v Patriots Day opäť spojí sily s režisérom Peterom Bergom. Spolu už natočili film Deepwater Horizon, na ktorý sme vám už priniesli recenziu. Aj keď dráma od recenzentov obdržala pozitívne hodnotenia, film sa dobre nespojil s divákmi a počas opening weekendu zarobil iba $20 miliónov. Ešte pred tým spolu pracovali na filme Lone Survivor. Ako to vyzerá, Bergovi a Wahlbergovi sa zapáčilo robiť filmy s príbehom založeným na skutočných udalostiach.

Režisér Peter Berg
Režisér Peter Berg

Berg sa v interview s Boston Globe vyjadril, že policajtom v USA sa nedávno neprávom znížila reputácia. A to vďaka pár prípadom zlého rozhodnutia a konania niektorých dôstojníkov. Vysvetľuje nám, čo všetko policajti počas teroristického útoku a v nasledujúcich dňoch robili pre ľudí a chce to lepšie ukázať vo filme bez cliché. Taký bude Patriots Day.

Mark Wahlberg a policajný oddiel
Mark Wahlberg a policajný oddiel

Toto je jeden z dvoch filmov s dátumom vydania budúci rok, ktorý bude zameraný na udalosti Bostonského útoku. V druhom filme Stronger si zahrá Jake Gyllenhaal ako Jeff Bauman, ktorý počas útoky prišiel o obe nohy. Film bude zachycovať jeho prispôsobovanie sa novému životu. V roku 2014 bol oznámený aj tretí film, v ktorom si mal zahrať Casey Affleck, herec ale nakoniec od projektu upustil.

Patriots Day má medzinárodný dátum vydania 13. Januára 2017.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -