v ,

Mark Wahlberg čelí teroristickému útoku v traileri na Patriots Day

Patriots Day
Zdroj: imdb.com

Teroristický útok v Bostone, ktorý sa odohral 15. Apríla 2013 bude témou dvoch nadchádzajúcih filmov. Jeden z nich práve vypustil trailer. Jeho meno je Patriots Day.

Pozrite si trailer tu:

Patriots Day

V hlavnej úlohe si zahrá Mark Wahlberg v roli Tommyho Saundersa, policajného seržanta, ktorý sa ocitne v strede bombových útokov v Bostone. Príbeh postavy je odvodený z reálnych príbehov policajných dôstojníkov. Vo filme sa zahrá aj Kevin Bacon, JK Simmons a Michelle Monaghan.

Wahlberg v Patriots Day opäť spojí sily s režisérom Peterom Bergom. Spolu už natočili film Deepwater Horizon, na ktorý sme vám už priniesli recenziu. Aj keď dráma od recenzentov obdržala pozitívne hodnotenia, film sa dobre nespojil s divákmi a počas opening weekendu zarobil iba $20 miliónov. Ešte pred tým spolu pracovali na filme Lone Survivor. Ako to vyzerá, Bergovi a Wahlbergovi sa zapáčilo robiť filmy s príbehom založeným na skutočných udalostiach.

Režisér Peter Berg
Režisér Peter Berg

Berg sa v interview s Boston Globe vyjadril, že policajtom v USA sa nedávno neprávom znížila reputácia. A to vďaka pár prípadom zlého rozhodnutia a konania niektorých dôstojníkov. Vysvetľuje nám, čo všetko policajti počas teroristického útoku a v nasledujúcich dňoch robili pre ľudí a chce to lepšie ukázať vo filme bez cliché. Taký bude Patriots Day.

Mark Wahlberg a policajný oddiel
Mark Wahlberg a policajný oddiel

Toto je jeden z dvoch filmov s dátumom vydania budúci rok, ktorý bude zameraný na udalosti Bostonského útoku. V druhom filme Stronger si zahrá Jake Gyllenhaal ako Jeff Bauman, ktorý počas útoky prišiel o obe nohy. Film bude zachycovať jeho prispôsobovanie sa novému životu. V roku 2014 bol oznámený aj tretí film, v ktorom si mal zahrať Casey Affleck, herec ale nakoniec od projektu upustil.

Patriots Day má medzinárodný dátum vydania 13. Januára 2017.

Čo si o článku myslíte?

Napísal Andrej Cvik

Študent, milovník filmov, hudby, umenia, vedy, histórie, budúcnosti a prekvapivo aj človek.

Niet dňa, kedy by som sa nudil a rozhodol sa s tým niečo nevykonať.

"Life is too short to spend it complaining about how short it is."

Roky v redakciíQuiz Maker

Pridaj komentár